8 tipů, jak ušetřit a začít konečně spořit


Máte více než pěkný příjem, a ani přesto se vám nedaří nic ušetřit? Problém asi nebude v příjmech, ale ve výdajích. Podíváme se společně na to, jakými způsoby se dá i z menšího platu alespoň něco málo ušetřit.

1. Zkontrolujte si smlouvy

Jako první věc si zkontrolujte a porovnejte všechny smlouvy. Počínaje mobilním operátorem a tarifem. Dále také všechna pojištění, ať už úrazová a životní, tak také pojištění nemovitosti a povinné ručení. Pojišťovny obměňují své portfolio poměrně často. Smlouvy by se měly takto kontrolovat každé 2 roky. K porovnání pojistek a spoření by bylo dobré se poradit s dobrým finančním poradcem.

2. Najděte si levnější účet

Nezapomeňte se také podívat na poplatky na vašem účtu. Trh se vyvíjí a spousta bank nabízí účty zdarma. Na internetu najdete několik porovnávačů, které vám pomůžou vybrat ten nejlepší účet pro vás.

3. Při nakupování porovnávejte ceny

Než se vrhnete na nějaký větší nákup, projděte si letáky. Nemusíte kvůli tomu hromadit papírové letáky, ale stačí se na ně podívat online. Nejezděte ale za každou slevou, abyste nakonec neutratili víc za benzín, než kolik ušetříte nákupy v akci. Ideální je najít vše na jednom místě.

4. Nechoďte na nákupy hladoví

Na nákup nechoďte nikdy hladoví ani žízniví. Jinak byste totiž měli chuť úplně na všechno. To pak člověk moc neušetří.

5. Využívejte občas také hromadnou dopravu

Jezdit autem je sice pohodlné, ale v rámci úspor je dobré někdy využít i hromadnou dopravu, případně chodit pěšky. To prospěje vašemu zdraví a fyzičce.

6. Konsolidujte půjčky

Pokud máte nějaké půjčky, zkuste udělat konsolidaci a stáhnout si všechny do jedné. Výrazně tak ušetříte.

7. Porovnávejte půjčky

Jestli potřebujete půjčit peníze, nezapomeňte porovnat různé nabídky. Krátkodobých půjček před výplatou je na trhu celá řada. I na půjčce se dá ušetřit.

8. Nevzdávejte to!

Nikdy není pozdě začít šetřit. Každá ušetřená korunka se počítá. Není nutné dávat každý měsíc nějakou velkou částku. Stačí i málo, zato častěji. Časem tak můžete naspořit pěknou sumu.
 

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |