5 tipů, jak nastartovat vaši kariéru a získat vysněnou pozici


Řada mladých profesionálů je často frustrována nemožností profesního rozvoje a kariérního růstu. Podívejte se spolu s námi na pětici těchto tipů, které mohou nakopnout vaší stagnující práci.  

 

1. Odveďte svou práci na maximum

 

Na konci každého dne jste to vy, kdo je zodpovědný za vývoj vaší kariéry. Takže v první řadě dělejte svou práci dobře – tak dobře, že vám ještě zbude čas k začlenění dalších aktivit. Vybírejte si však takové, které vám budou pomáhat rozvíjet vaše dovednosti. Jen splnění očekávání a požadavků vaší současné práce nebude stačit, abyste se v kariéře posunuli na další úroveň.


2. Mějte pětiletý – desetiletý plán

Sestavte si plán, kde se vidíte v horizontu několika let. Tak bude pro vás daleko jednodušší naplánovat si, které dovednosti a schopnosti je třeba rozvíjet pro získání vaší vysněné pozice.


3. Nebojte se mluvit

Nebojte se sdílet své ambice se svým manažerem. Sdělením vašich cílů šéfovi můžete dosáhnout toho, že dostanete nové příležitosti k zaučení. Jestliže si váš nadřízený bude myslet, že jste spokojeni na současné pozici a nemáte žádné další ambice, na co by vám nabízel něco jiného.


4. Získejte rozmanité zkušenosti

Osvojte si zkušenosti i z jiných oddělení ve vaší firmě. Pokud pracujete například jako obchodní zástupce, zkuste strávit nějaký čas v marketingovém oddělení. Tyto zkušenosti vám poskytnou širší rozhled o tom, jak společnost funguje. Také se naučíte spolupracovat s kolegy z jiných oddělení.

 

5. Kontakty

Zkuste například použít profesní sociální síť LinkedIn (vyvarujte se 5 typických chyb na LindedIn) a spojit se s někým, kdo má zkušenosti s vaší vysněnou pozicí. Nežádejte je o práci, zeptejte se jich, co je činí úspěšnými v jejich roli. Tyto informace by vám měly poskytnout určitý přehled o tom, co byste měli od dané pozice očekávat.

 

zdroj foto: pixabay.com

 

 

 
Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |