MENU - zobrazit / skrýt

4 tipy, jak se učit rychleji


Proč je učení tak důležité pro úspěšnou kariéru? Rychleji reagujete na změny, což se nejen v profesním životě docela hodí. Nezůstávejte pozadu a vzdělávejte se. Dáme vám čtyři rady, jak se učit rychleji.

Telefonu to trvalo 75 let než oslovil 100,000,000 uživatelů. What´sAppu 3 roky a Pokémonu Go jeden týden.

1. Čtěte – pokud jste se mohli naučit číst, můžete začít číst, abyste se něco naučili. Díky čtení budete lépe řešit problémy, budete kreativní, rozvíjíte své verbální dovednosti a zlepšujete svou paměť. Mezi vášnivé čtenáře se řadí například Richard Branson, Warren Buffett nebo Bill Gates. Přidejte se k nim.

2. Nikdy neobědvejte sami – kdy jste naposledy obědvali s někým a naučili jste se něco nového? Abyste se mohli učit rychleji, je třeba mít svůj okruh lidí, kteří vás budou inspirovat a přinášet nové nápady. Pokud nejste ve spojení s podobně smýšlejícími lidmi, bude pro vás daleko těžší se něco naučit. Slyšeli jste o stránkách 9others.com/? Byly založeny v roce 2011 v Londýně a v současné době mají na 3500 podnikatelů z 39 zemí, kteří mezi sebou sdílí své nápady.

3. Učte se z chyb – nejlépe se učíte za pochodu. Nebojte se chyb a selhání. Na kole se také nenaučíte jezdit, jen pokud o tom budete číst. Neúspěch je váš největší učitel. Je to neodmyslitelná část celého procesu. Za největší neúspěch můžete považovat jen to, pokud danou chybu ihned neopravíte a nezačnete znovu. Formule pro úspěch není žádná záhada. Je to neustálé se účení z neúspěchů. Každé špatné rozhodnutí vás nakonec dovede až k samotnému úspěchu.

4. Poznejte mentory – najděte si svého mentora, který vás podpoří v profesním růstu. Nejúspěšnější a nejbohatší lidi spojuje jedna věc, a to, že měli nebo mají svého mentora. Mentoři vás nasměřují ohledně kariéry, poskytnou vám emocionální podporu a inspirují vás.  

Existuje jedno staré rčení: „Mistr se objeví, když je žák připraven.“ Jste připraveni?

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE