10 nejhorších letišť na světě


Až budete cestovat na dovolenou a využijete leteckou dopravu, možná narazíte na letiště, kde budete rozzlobeni již při vstupu do letištní haly. Proč? Povíme si v článku.

10. Letiště Chicago Midway

Toto letiště patří v USA k těm, které je nejvíce postiženo zpožděnými odlety. Jistou míru v tom hraje to, že se letiště nachází v oblasti, které se potýká s nepříznivým počasím. Furt je to ale letiště natolik kvalitní, hlavně kvalitním a bohatým občerstvením, že mu patří desáté místo v žebříčku.

9. Letiště Beauvais

Za deváté nejhroší letiště světa se umístilo Beauvais ve Francii. Tady si cestující musí vytrpět docela dost. Málo míst k sezení, omezené služby a divné prostředí. Na noc se navíc letiště zavírá, takže pokud bude mít váš let zpoždění nebo bude zrušen, jdete čekat na ulici.

8. Letiště Newark

Letiště v New Yorku má velký černý puntík za zpožděné přílety. Je to v tomto směru nejhorší letiště v zemi. Další mínus je nedostatek zábavy a až příliš časté kontroly.

7. Letiště Laguardia

Nejmenší newyorské letiště nemá propojení s železniční dopravou, časté jsou zpoždění, neustále je přetížené a přecpané.

6. Letiště Amman Queen Alia

Ach ty služby. Až poletíte to Ammánu, na tomto letišti nechoďte na toaletu, obrňte se trpělivostí při chaosu u přepážek a nečekejte nějaké pěkné místo k odpočinku.


5. Letiště Charles De Gaulle

Pařížské letiště dostalo od serveru "Sleeping in Airports" cenu za nejhorší letiště světa. A to dokonce dvakrát po sobě. Průser je hlavně v komplikovaném spojení s ostatními terminály, což stojí dostatek nervů a někdy může jít i o život.

4. Letiště Jomo Kenyatta

Letiště v Nairobi postavené pro 2,5 milionu pasažérů. Problém je v tom, že se jich na tomto letišti vyskytuje dvakrát tolik. Dále nemůže chybět horko, špína a neskutečný zmatek.

3. Letiště Moskva-Šeremetěvo

Druhé největší letiště v ruské metropoli si svou špatnou pověst a hlavně třetí místo v žebříčku nejhorších letišť získalo neochotou zaměstnanců, jejich špatnými jazykovými znalostmi a pomalostí. Ani příletové a odletové tabule tu nečekejte v angličtině.

2. Letiště Manila

Díky serveru "Sleeping in Airports" získalo toto letiště v minulém roce cenu za nejhorší letiště ve světě - mimo jiné kvůli úplatkářství a krádežím. Turisté si zde hodně stěžují na přetíženost, nefungující toalety a špínu.

1. Letiště John F. Kennedy

A první místo v žebříčku nejhorších letišť získává newyorské letiště Johna F. Kennedyho. Kromě toho, že na vás v letištní hale může během chvilky spadnout kus betonu, kritiku si toto letiště získalo i díky nedostatku nákupních příležitostí, pozvracené podzemní chodby, jejichž úklid už místní personál vzdal.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: cestování

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |