Znáte rizika sexuální turistiky?


Co si představíte pod pojmem dovolená? Palmy a moře, nebo hory? Klídek a odpočinek, nebo párty a s tím spojené sexuální uspokojení? Sexuální turistika s sebou nese pár nebezpečných rizik, která by měl každý turista znát.

Za sexem jezdí jenom muži?

Spusta lidí se domnívá, že tomu tak bude, ovšem opak je pravdou. Můžeme pozorovat trend zvyšování počtu žen, které si jezdí na dovolenou "užít". Tento typ turistiky se stává více oblíbenějším, především tedy pro starší ženy, když loví mladší muže.

Proč je sexuální turistika stále tak v oblibě?

Dle průzkumu jezdí 17,5 % lidí na dovolenou jen za účelem sexu. Jezdí se do různých zemí - nejčastěji však do asijských zemí jako je Thajsko, dále do Tuniska, Egypta, na Kubu nebo do ne tak vzdáleného Chorvatska. Ženy v současné době cestují nejradši do Keni. Sexuální turistika je ve své podstatě i koníček. Spousta lidí objevuje něco nového. Vědí, že jsou na dovolené a s těmito lidmi se nemusí už nikdy potkat, a snáz opadávají zábrany. Lidé si sex vychutnávají do posledního doušku a zkouší nejrůznější praktiky, nad kterými doteď jen kroutili hlavou. Dle dotazníků je úplně normální za jeden pobyt vystřídat pět nebo šest partnerů.

Jaká jsou tedy rizika?

Prvním, které by nás mělo napadnout, jsou samozřejmě pohlavní nemoci. Pozor bychom si měli dát všude, ale především v afrických oblastech, kde je počet nakažených virem HIV velice vysoký - podle průzkumu pouze 60 % dotázaných používá kondom. Prezervativ by měl být vždy nutností.

Kondomem se ovšem nemůžeme chránit proti druhému, také možná velice nepříjemnému a nebezpečnému riziku - spousta lidí z rozvojových oblastí se touží dostat do Evropy za lepší prací a k lepším životním podmínkám. Takže si dejte pozor, aby se s vámi šikovný černoch nebo černoška nechtěli za každou cenu oženit a odjet s vámi k vám domů.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |