MENU - zobrazit / skrýt

Základ pánského šatníku: Máte všechny esenciální kousky?


Pokud chcete ve společnosti vypadat dobře a navíc se i dobře cítit, určitě si nevystačíte s několika málo kousky oblečení. Ovšem nejde jen o dostatečný počet jednotlivých druhů, ale i o možnosti jejich vzájemného sladění. Pánský šatník by měl být variabilní, dobře kombinovatelný a plný základních kusů oblečení jako jsou košile, kalhoty, mikiny, svetry, kabáty, bundy a zapomenout se nesmí ani na doplňky. Celé to zní sice hezky, ale co to vlastně znamená v praxi?

Bez košil to nepůjde

Žádný jiný kus oblečení nepořídíte v tolika variantách jako právě košili. V dobře vybaveném pánském šatníku měl být dostatek košil s krátkým i s dlouhým rukávem.

  • Na léto byste měli mít v zásobě košile z lehčích a vzdušných materiálů a ve světlejších barvách.

  • Na zimu zase tmavší košile z pevnějších a teplejších látek.

Než začnete nakupovat zásobu zářivých košil se vzorem, ujistěte se, že máte dostatek těch základních – bílé, černé, šedé, modré.

Tip: Na materiálů záleží! Sledujte, z jakého materiálu jsou košile ušity. Nejlepší volbou je – jak jinak – bavlna.

Mikiny, svetry a spol.

V šatníku byste měli mít alespoň tři svetry v základních barvách – šedý, hnědý, béžový, černý a třeba tmavě modrý. Tyto barvy se vám budou nejlépe kombinovat a hodí se skoro ke všemu. Vyberte si svetry, které jsou spíš tenčí a budou se dobře vrstvit.

Tip: Sportovní mikiny a další oblečení pro volný čas byste v šatníku měli mít jistě také. My tady ale zmiňujeme kousky do práce a na běžné nošení.

Kabáty, bundy a další svršky

V zásobě byste měli mít lehčí kabát na podzim a teplejší kabát na zimu, neformálnější bundu, saka a sportovně-elegantní bundu. Držte se – jak jinak – neutrálních barev jako je béžová, hnědá, černá, tmavě zelená či tmavě modrá.

Kalhoty a padnoucí džíny

Padnoucí džíny unosíte opravdu kamkoliv – proto se nebojte do nich investovat a nechte si v obchodě poradit a třeba se nechat přeměřit. Zvolte tmavě modré a černé.

Kromě nich by se ve vašem šatníku měly zabydlet oblíbené chinos – plátěné kalhoty, které můžete nosit k formálním i neformálním událostem. Skvěle se kombinují a dobře budou vypadat k polobotkám i teniskám.

Nezapomeňte na doplňky!

Pásky, hodinky, tašky, … i ty by měly být v podobných tlumenějších barvách jako zbytek šatníku. Jakmile budete mít takto základně vybavený šatník, můžete se teprve začít poohlížet po výraznějších a osobitějších kouscích, které mu dodají šťávu a otisk vašeho vlastního stylu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE