Zakázané reklamy. Proč musely být upraveny nebo odstraněny?


Měly diváky zaujmout a v tom lepším případě je donutit zamířit do nejbližšího krámu a výrobek vyzkoušet. Místo toho se při jejich zhlédnutí strhla lavina nevole, musely být upraveny nebo staženy z obrazovek - zakázané reklamy. Menzone.cz vám přináší ty nejzajímavější z nich.

Sagvan Tofi a reklama na Berentzen

Berentzen možná zažene smutek a spláchne žal, když se s vámi rozejde přítelkyně, proti se však postavila arbitrážní komise, které se zdá reklama v rozporu s etickým kodexem. Není totiž možné, aby reklama vzbuzovala v lidech dojem, že alkohol může být konzumentu přítelem, ba dokonce, že se s jeho pomocí dají řešit osobní problémy.

Důchodci se "perou" o chipsy Lays

Chuť na křupavé chipsy Lays je tak veliká, že si dva důchodci podrážejí nohy v honbě za pytlíkem brambůrek. Zdá se, že si je nakonec vychutná dědeček, to ovšem do doby, než mu babička ukáže jeho umělé zuby. Tato reklama se údajně vysmívá důchodcům, je odporná a už vůbec není vtipná. Spot narazil v Polsku a u nás se jím také zabývala Rada pro reklamu.

Holčička touží po Fidorce

Tuto reklamu jste museli alespoň jednou vidět v televizi. Kudrnatá holčička čeká na přechodu pro chodce na zelenou. Když vstoupí do silnice, všimne si ženy ve vozidle, která rozbaluje Fidorku. Holčička neváhá a panenku, kterou dosud svírala v roukou, hodí do přední části vozu. Okamžitě se aktivují airbagy a holčička si dojde k hysterické spolujezdkyni pro čokoládu. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila pokutu všem celoplošným televizním stanicím, které reklamu vysílaly. Prima se odvolala, ale neuspěla. Reklama prý mohla ohrozit psychický nebo morální vývoj dětí.

Mokrá Paris Hilton a řetězec Carl's Jr.

Toto video vypadá jako reklama na myčku vozidel. No, co by to taky jiného mohlo být, když se Paris Hilton v sexy černých šatech, které sotva zakrávají její choulostivé partie, válí po luxusním autě a přitom je celá mokrá od vody a pěny. A ejhle, ona to je reklama na podporu konzumace jídel z řetězce restaurací Carl's Jr.

Maminka nebo tatínek?

Děti ráno spěchají do školy a tak jim maminka chystá svačinu. Pak se do kuchyně přiřítí tatínek rovněž spěchající do práce. Jenže mamka ho nikam nepustí, dokud od něj nedostane pusu na rozloučenou. Co na tom, že mamka je homosexuální muž. Jinak je to reklama na různé majonézy Heinz :)

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: zábava
Video Berentzen
Video reklama Lays
Video Fidorka - Girl
Video paris hilton- burger king commercial
Video Heinz Deli Mayo TV Ad


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |