Webové stránky, díky kterým si budete připadat chytřejší


Internet je prakticky neomezený zdroj informací, na což snadno zapomínáme. Řada z nás brouzdá po internetu pročítáním článků ze šoubyznysu, popřípadě tráví hodiny hraním her. Víte však, že můžete objevit řadu webových stránek, díky kterým se můžete stát expertem v jakékoliv oblasti? A nejlepší na tom je, že jsou zcela zdarma.

1. Duolingo

Program Duolingo je bezplatnou verzí Rosetta-Stone, který přináší stejné výsledky – naučí vás cizí jazyk. Při pravidelném používání těchto stránek budete za pár měsíců plynule mluvit španělsky, anglicky, německy, francouzsky, portugalsky či italsky.

2. Quora

Chtěli jste někomu slavnému položit otázku, ale mysleli jste si, že nikdy nedostanete šanci? Na těchto stránkách si můžete přečíst názory a odpovědi od předních odborníků z téměř všech oblastí.

3. Project Gutenberg

Tento projekt vám dává možnost stahovat si tisíce e-knih a to zcela legálně.

4. Codeacademy

S tímto programem se naučíte základy kódování a brzy se stanete odborníkem. Vždyť poptávka po dovednostech kódování a vývoji webových stránek neustále roste.

5. HowStuffWorks

Tyto stránky vám poskytují informace o různých tématech, které rozšíří vaše obzory.

6. OneLook

Nalezení slovníku není zase tak složité ve světě plném vyhledávačů. Může být však pro ně problém definovat složitější slova a fráze. Na těchto stránkách naleznete několik definic z mnoha slovníků na jednom místě.

7. The World Factbook

Věděli jste, že CIA má informace skoro o všem, co se děje ve světě? A věděli jste, že mají spoustu informací přístupných pro veřejnost?

Zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: zajímavosti


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |