Vyberte si knír - Movember už začal


Pokud se vám bude zdát, že v listopadu na ulicích potkáváte stále více mužů, kteří vypadají jako sňatkoví podvodníci či východoněmečtí pornoherci, nelekejte se. Svět se nezbláznil, to jen začala již tradiční charitativní kampaň Movmeber. Začíná se prvním listopadem a muži po celém světě si nechávají narůst knír na podporu výzkumu a prevence rakoviny prostaty a varlat. Akci tradičně propagují známé osobnosti, sportovci i politici. Zapojit se však může úplně každý.

Pravidla Movemberu jsou jednoduchá, každý muž si má na začátku listopadu hladce oholit tvář a nechat si během následujících třiceti dnů narůst knír. Název vznikl spojením slov „Moustache“ a „November“. Knír můžete shodit až na konci měsíce, kdy končí i sbírka. Druhou povinností účastníků je zaregistrovat se na oficiálních stránkách hnutí, kam lidé zasílají příspěvky.

Zaregistrovat se může kdokoliv. Lidé se často registrují ve skupinách. Hlavním cílem je získat co nejvíce mužů, kteří si nechají narůst kníry, a rozšířit tak povědomí o rakovině prostaty a varlat. Širší povědomí by pak mělo vést k tomu, že více mužů podstoupí preventivní prohlídku.

Třeba se vám knír nakonec zalíbí natolik, že ho budete nosit stále. S porostem pod nosem někteří muži dělají hotové psí kusy.To ,ze i v rámci Movemberu. Můžete být kreativní, mít zvláštní sestřih nebo si knír můžete i obarvit. Tak se nechte inspirovat našimi obrázky.

        

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |