MENU - zobrazit / skrýt

Vojenský výcvik pro civilisty: buďte v aktivní záloze!


Jste nadšeným fanouškem do army oblečení, filmů a her? Vyzkoušejte si, jaké je to být vojákem. Podstupte výcvik pro civilisty a buďte vojákem v aktivní záloze. Pokud toužíte jen po adrenalinovém zážitku, staňte se vojákem na zkoušku nebo někomu tento zážitek darujte.

Co obnáší vojenský výcvik pro civilisty?

Armáda ČR nabízí vojenský výcvik nejen profesionálním vojákům, ale i civilním osobám. Po skončení výcviku se stáváte plnohodnotnou aktivní zálohou Ozbrojených sil České republiky.

Výcvik v délce 12 týdnů zvládnete i vy!

Během jednoho roku vás čeká intenzivní vojenský trénink, který trvá po dobu 12 týdnů. Představte si ho jako obdobu základní vojenské služby. Může se ho zúčastnit každá žena a muž, který je trestně bezúhonný, má alespoň výuční list, projde zdravotní prohlídkou a distancuje se od extremismu.

Pokud si chcete udržet status vojáka v aktivní záloze, musíte se každý rok zúčastnit výcviku v délce do 6 týdnů. Výcvik je stejný, jaký podstupují profesionální vojáci. Rozdíl je v tom, že se poté vracíte ke svému civilnímu povolání. Jako voják v aktivní záloze můžete pomáhat při živelných a ekologických katastrofách, případně i v době válečného stavu, který by mohl nastat v Česku.

TIP: O účast na dobrovolném vojenském cvičení můžete požádat prostřednictvím online formuláře na webových stránkách Armády České republiky.

Vojákem na zkoušku

Toužíte po nevšedním vojenském zážitku, ale nechcete se stát vojákem v aktivní záloze? Využijte zábavné programy, během kterých zažijete vojenský výcvik. Tento zážitkový program probíhá například v Milovicích. Připravte se ale na skutečný vojenský dril, který není pro slabé povahy, ale pro opravdové chlapy.

Vojenský program, který by měl zkusit každý muž

Počítejte s tím, že odejdete unaveni a ve špinavém oblečení. Kromě vojenského cvičení se seznámíte s armádní technikou, zastřílíte si ze samopalu a projedete se v obrněném vozidle. Ukažte, že berete výcvik vážně a zároveň si ho užíváte. Oblékněte si na to vojenské tričko, které bude symbolem vašeho úsilí. Připravte se na to, že si sáhnete na pomyslné dno.

Tip na dárek: fantastická army trička s potiskem

Máte ve svém okolí vášnivého nadšence do army? Udělejte mu radost originálním dárkem! Věnujte mu vojenský výcvik se sadou army triček a ozdobte je vlastním potiskem: co třeba potisknout trička fotografiemi, army znaky nebo motivačními nápisy?

Stát se členem armády nebo aktivním vojákem v záloze vyžaduje odhodlání, oddanost pro spravedlnost a skvělou fyzickou kondici. Pro lepší představu o tom, co výcvik obnáší, můžete vyzkoušet vojenský výcvik pro civilisty v Milovicích. Kdo ví, možná vás to nadchne natolik, že se přihlásíte na výcvik u Armády ČR!

autor článku: Radka Kelichová
zdroj foto: canva.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE