Trůníte déle než čtvrt hodiny? Zaděláváte si na problémy


Trůníte déle než čtvrt hodiny? Zaděláváte si na problémy

Zdroj: pixabay.com

Jak dlouho pobýváte v místnosti, kam i pan král chodí sám? Jestli více než deset minut, možná máte velký problém. Trávíte na záchodě čas s telefonem, časopisem, knihou? Ideální čas, kdy byste se měl vyprázdnit je do deseti minut. Proč? Dozvíte se z našeho článku.

Vyprazdňování by neměl být dlouhý proces, ideálně by mělo být po všem do deseti minut od zahájení. Alespoň to tvrdí Gregory Thorkelson, psychiatr na oddělení gastroenterologie, hepatologie a výživy z univerzity v Pittsburghu.

Podle něj všechno to tlačení a námaha, která s vylučováním souvisí, napomáhá k rozvoji hemoroidů, které navíc mohou otéct, krvácet a celkově se postarat o pořádnou bolest přesně v místech, kde je to extra nepříjemné. Jestliže ještě k tomu sedíte zkrouceni, respektive předkloněni u nějakého časopisu či knihy, zaděláváme si na zácpu jak vyšitou. Střeva se totiž nepřirozeně zkroutí a vyprazdňování tak bude mnohem obtížnější.

Shrbená záda rovněž neprospívají naší páteři a pokud nemáte na toaletě dostatečné osvětlení, trpí i vaše oči, když si pročítáte časopisy.

Ale co dělat, pokud už jste takhle zkrátka zvyklí?

Choďte na WC bez telefonu a časopisů. Nepůjde to hned, ale časem yb si střeva mohla zvyknout. Určitě nic nepokazíte dostatečným příjemem vlákniny, ta líná střeva aktivuje.

Pokud i tak budete na záchodě trávit věčnost, můžete zkusit navštívit i lékaře. Střeva také uvolňuje hořčík a nebo silná ranní káva. Hodně lidí také doporučuje po ránu vypít vlažnou vodu s kapkou citronu. To by pak mohla být rychlovka.  

Optimální čas, který bychom měli na záchodě trávit, je kolem pěti minut. Samozřejmě v případě, že nemáme žádné problémy.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |