TOP 5 nejnechutnějších pokrmů světa


Proti gustu žádný dišputát, avšak vše by mělo mít své hranice. V následujícím článku se podíváme na pět nejnechutnějších pokrmů na světě a věřte, že na jídlo ze školní jídelny budete ještě s radostí vzpomínat.

5. Smrdutá ryba zvaná lutefisk

Opravdovou lahůdkou je tradiční skandinávský pokrm zvaný lutefisk, který se skládá ze sušené ryby. To by samo o sobě nebylo tak kritické, avšak je nutno zmínit, že tato ryba se až 14 dní louhuje v různých nálevech. Většinou se jedná buďto o roztok hydroxidu draselného, či hydroxidu sodného. Pro představu o odpornosti tohoto jídla je potřeba zmínit, že posledních 6 dní se ryba louhuje ve studené vodě, díky čemuž se dá následně i požívat.

4. Nakládané "stoleté" vejce z Číny

Čínské takzvané stoleté vejce se vyznačuje tím, že po dobu 2 až 14 týdnů zraje naložené ve směsi popelu a hašeného vápna. Jeho zápach pak způsobil rozšíření teorie, že je vejce nakládáno do koňské moči. Pokud by vás zajímalo, jak přece jen chutná, pak si představte pikantní sýr a vězte, že budete poměrně blízko (odmyslíte-li si ten zápach).

3. Escamoles aneb kaviár po Mexicku

Mexický pokrm escamoles se připravuje z kořenů rostliny agáve. Tento popis sice nezní tak děsivě, ale buďte si jisti, že s těmito kořeny má pokrm něco společného jen do té doby, než jsou z nich sundány mravenčí larvy. Tento pokrm má konzistenci sýra a chutná trochu po másle a trochu po oříškách.

2. Je libo netopýří polévku?

Jedná se o obdobu našeho hovězího vývaru, kdy se s cibulí a zázvorem 40 minut vaří i netopýr stažený z kůže. Dobrou chuť!

1. Téměř dospělé kachní vejce zvané balut

Na Filipínách se oblibě těší něco podobného, jako je naše vajíčko natvrdo. Embryo je zde však již v pokročilé fázi vývoje (mezi 17 a 21 dny) a můžete si tak pochutnat na křehkých kostičkách, téměř zformovaném těle a i orgánech. Tento pokrm by leckoho mohl přinutit stát se vegetariánem (kdyby nebylo těch zatraceně dobrých stejků).

Zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: zajímavosti


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |