TOP 5 nejdražších hotelových pokojů na světě


Cestovat může každý. Ne všichni si ale mohou dovolit ubytovat se na noc v určitých typech hotelů, které jsou určeny jen pro tu movitou část populace. V článku vám představíme nejdražší hotely světa, kde se za jednu noc platí tolik peněz, které si spousta běžných lidí vydělá až za několik let.

Luxusní hotely nabízí lukrativní zázemí a služby

Na pátém místě se umístilo apartmá Sky Villa v hotelu Palms Casino Resort, který se nachází ve městě hazardu Las Vegas. Pokud byste se chtěli do těchto míst vydat a k ubytování využít právě tento hotel, tak si na jednu noc připravte 40 tisíc dolarů, což je v přepočtu více jak tři čtvrtě miliónu korun. Za tuto cenu nabízí hotel veškerý komfort. Jmenovat lze například soukromý prosklený výtah, výhled na hlavní třídu nebo luxusní soukromé terasy. Nechybí ani služby té nejvyšší kvality. O masáže, soukromého komorníka a další výdobytky bohatých tak zde rozhodně nouze není.

O příčku výše se umístil hotel, který se nachází poměrně „nedaleko“ – v New Yorku. Za noc v hotelovém apartmá Ty Warner Penthouse ve Four Seasons bude váš účet chudší o 884 tisíc korun. Každopádně z tohoto apartmá máte nádherný výhled na Manhattan skrze francouzská okna. Kromě toho mají hosté k dispozici lázně, sluhu či osobního trenéra. Pokud budou poté potřebovat někam jet, tak mohou využít Rolls-Royce. Samozřejmě se šoférem.

Pomyslnou bronzovou medaili by si odnesl hotel, který se nachází přeci jen o něco blíže našemu zeměpisnému pásmu. Na mysli je Grand Hyatt a jeho prezidentské apartmá. Tento hotel se nachází ve francouzském Cannes a za jednu noc zde zaplatíte něco okolo jednoho miliónu korun. Apartmá nabízí čtyři ložnice a na zdech jsou k vidění díla slavných umělců formátu Picassa a jemu podobných. Mezi vybavení patří sauny a koupelny včetně tureckých lázní. Nechybí ani střešní zahrady, na kterých je kromě jiného umístěn více jak sto let starý olivovník.

Nejdražší hotel světa najdete v Ženevě

Pomalu se blížíme do finále. Na druhé místo jsme zařadili apartmán Šahi Mahal, v indickém hotelu Radž Palace. Jestliže jste někdy koukali na orientální pohádky, tak tento druhý nejdražší hotel nabízí přesně to, co je k vidění ve skvostných pohádkových palácích. Za noc zde zaplatíte bezmála jeden a čtvrt milionu korun, ovšem za tuto cenu budete mít k dispozici neuvěřitelný luxus. Majitelé se také ke svému nejdražšímu apartmá rozhodli přistavět zahradu, jejíž rozloha je více jak dva tisíce m2. Zákazníci mají poté k dispozici soukromé divadlo, astrologickou místnost a v neposlední řadě bar.

Nejdražší hotel na světě je ale bezpochyby Hotel Prezident Wilson se svým apartmánem Royal Penthouse. Tento hotel se nachází poměrně nedaleko, ve švýcarské Ženevě. K dispozici je zde 12 koupelen a stejný počet ložnic, ze kterých je vidět na Alpy nebo na Ženevské jezero. Hotel je ale určen opravdu jen pro ty nejbohatší a tak není divu, že jej navštívil i samotný Bill Gates, či z řad umělců například Michael Jackson.

Zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |