Takhle vypadají nejdražší hodinky světa


Také vás zajímají věci, jejichž hodnota je v řádech stovek miliónů korun? Po luxusních autech, drahých vínech a koktejlech, tu máme něco pro milovníky hodinek. Chcete vědět, jak vypadají nejdražší hodinky světa? Tady jsou!

Kapesní hodinky Patek Philippe Supercomplication patří mezi nejdražší hodinky světa. Ve 20. letech minulého století si je nechal na zakázku vyrobit americký bankéř a podnikatel Henry Graves Jr. Jejich výroba trvala sedm let a jde o nejsložitější systém hodinek na světě, vyrobený bez pomoci moderní technologie.

Originální zpracování

Hodinky Patek Philippe Supercomplication tvoří dva ciferníky. První zobrazuje normální čas, fáze měsíce, chronograf nebo věčný kalendář. Na druhém ciferníku je noční obloha nad New Yorkem nebo časy východu a západu slunce v tomto velkoměstě. Nechybí ani nápis o tom, že hodinky byly vyrobeny na zakázku pro Henryho Gravese.

Nejdražší hodinky světaNejdražší hodinky světa

Hodinky mají v průměru 70 mm a váží půl kilogramu. Aukční síň Sotheby’s je v roce 1999 vydražila částkou 11 miliónů dolarů. Kupec je však po aukci nezaplatil a kvůli vyrovnání dluhu je Sotheby’s nybídl zpět. Nyní proběhla jejich druhá dražba, který překonala původní vydraženou hodnotu. Tentokrát v Ženevě neznámý kupec za hodinky zaplatil 533 miliónů korun.

Zdroj foto: youtube

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Video Henry Graves Supercomplication by Patek Philippe© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |