Prožijte léto ve formě


Léto je téměř tady a i přes radost ze slunce, se objevily také starosti. Nejen ženy se totiž mordují se svojí postavou, i nejeden chlap si při pohledu do zrcadla povzdychl, že by to mohlo být lepší. A už ani ta kondice není to, co bývala. Ale zůstat to tak rozhodně nemusí. Udělejte něco pro sebe ještě teď. 

Do správné formy a kondice se samozřejmě nedostanete hned, a jestli jste na sebe doteď vůbec nepracovali, žádný kouzelný proutek vám nepomůže. Nemusíte však zoufat, jednou začít i tak musíte a lepší teď než to odložit na jindy. A z toho jindy se nakonec často stane nikdy. A přitom to nemusí být nic hrozného. Stačí vstát a přestat se válet před televizí nebo za počítačem. A co pak? Je to jednoduché.

Jděte ven

Čerstvý vzduch, dostatek tekutin a pohyb udělá víc než úmorné lopotění mezi jinými upocenými chlapy v tělocvičně. Když se chcete dostat do formy, vyběhněte do přírody. Svaly můžete postupně formovat i během roku ve fitku, teď si ale chcete vybudovat dobrou kondici. Na čerstvém vzduchu máte na výběr hned několik možností.

Kolo - to je klasika

V posledních letech se ho snaží vyřadit na boční kolej jiné sporty, kolo si ale stále drží svojí vysokou oblíbenost mezi širokou veřejností. Je s námi už velmi dlouho, a když si v něm najdete oblibu, už ho tak rychle nevyměníte. Trénujete si nohy, zlepšuje si přitom dýchání a ještě je to i příjemný relax.

Možná si říkáte, že na rekreační jízdu na kole u nás nejsou dostatečné podmínky, nedělejte si z toho však výmluvu a neulevujte tím svému svědomí. Je jasné, že u nás zatím ještě nejsou možnosti pro tento sport natolik rozvinuté jako v západnějších státech, situace ale není tak špatná, aby vám zabránila něco pro sebe udělat.

In-line brusle

Relativně novodobý sport, který se u nás rychle rozšířil, získal si velkou oblibu a stal se vzpomínanou konkurencí pro bicykl. Pracujete při něm téměř s celým tělem a formujete si hlavně dolní část těla.

Jogging není pro všechny

Běhání opravdu nezvládá každý. Na jogging musíte mít už jednak nějakou kondici a jednak je to velká zátěž na kolena a klouby vůbec, takže když o sobě víte, že si tím můžete lehce přivodit bolesti, raději volte mírnější a podle výzkumů i o hodně efektivnější alternativu - rychlou chůzi. Neopotřebováváte v takové míře kloubní aparát a nedojde vám ani tak rychle dech, přičemž výsledek, v porovnání s během, je téměř totožný.

Uvolňující plavání

V letě se nemusíte omezovat na chlorovanou vodu a pro mnohé nepříjemné veřejné koupaliště. Vodní nádrže a přehrady poskytují široký záběr možností a o hodně větší svobodu plavaní. Určitě víte, že plaváním nejen spalujete kalorie, ale formujete též svůj hrudník a nohy do dokonalého tvaru. Je to také výborný relax a příjemné uvolnění.

Nemusíte se nakonec stát svalnatým Rambem, řekněte si, že si chcete především zlepšit kondici a cítit se lepe. A i ten sport půjde hned snadněji?  

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |