Pro hlavy rodin: Jak změnit banku a ušetřit tisíce


Každá tisícovka se hodí, ale že nám něco stranou saje tisícové roční náklady po korunách či desetikorunách, nás ani nenapadne. Řeč není o účtech za plyn, ani elektřinu, dokonce ani o cenách telefonních tarifů. To všechno představuje výdaje, kterých si snadno všimneme. Kdežto bankovní poplatky nám v součtu sají z kapes tisíce ročně, aniž by nás to nějak výrazněji bolelo. A přitom to jsou peníze jako každé jiné.

Dokud je člověk sám, výdaje ho ani tolik netrápí. Co se chlapů týče, obyčejně přepočítají výdaj na počet piv a mávnou nad vším pod pětistovku rukou. Jako hlava rodiny začíná muž přemýšlet jinak. Výdaje se násobí počtem jejích členů a aniž by se rodina řítila do nějaké finanční tísně, člověk začne být přece jen opatrnější. A právě takovým mužům přinášíme tip, jak ušetřit změnou banky.

Jak na změnu banky?

I když by se z chování všech kolem mohlo zdát, že změna banky je náročnější než příprava na maturitu nebo vypravení rodiny na čtrnáctidenní dovolenou, opak je pravdou. Velké bankovní domy vsází na zkušenost starší generace, která v devadesátých letech zažila krachy bank. Poukazuje se na to, že velké bankovní domy stát nenechá padnout. Fond pojištění vkladů zatím na svém kontě má několik desítek miliard, takže v bezpečí jsou paradoxně zákazníci menších bank, jak ukázaly krachy kampeliček z posledních let. Zásadní argument proti změně banky padl. Operace sama o sobě je jednoduchá a vystačí si s dvěma návštěvami poboček.

Ještě před samotnou návštěvou pobočky nově zvolené banky, u které vás nečeká poplatkový průvan, se vyplatí si opatřit bankovní výpisy a stornovat trvalé příkazy. Případně si zjistit, z jakých účtů peníze chodí. Pracovníci banky vám při zakládání nového účtu pomohou trvalé příkazy nastavit a projdou s vámi výpisy, abyste si byli jistí, že se žádný příjem nezatoulá a nezapomenete ani cokoliv zaplatit. Velmi vstřícní jsou u nízkonákladové mBank, jejíž internetové bankovnictví je intuitivní a přehledné. S bankou samotnou zákazník kontakt neztrácí, k dispozici jsou mKiosky a Finanční centra, kde klient může vyřídit i choulostivé záležitosti. Třeba během návštěvy některého nákupáku s rodinou.

Pak už zbývá jen navštívit svou stávající banku a podat výpověď. Obvykle se bankovní úředník jen zeptá, na jaký účet má zůstatek převést.

Prostřednictvím mKonta od mBank lze spořit i vyřídit půjčku online

Bezpoplatkové mKonto lze zařídit i prostřednictvím bankovního kurýra z pohodlí domova a výpověď stávající bance zaslat poštou. Takže se výletu po pobočkách bank klient vyhne úplně. U mKonta se neplatí nic za vedení účtu, ani za veškeré příchozí a odchozí platby v rámci ČR. Vystavení platební karty a její vedení je opět zdarma. Klientem určené procento z platby se navíc ukládá na mimořádně výhodný spořící účet. Díky používání kreditní karty lze prvního půlroku ušetřit 1 procento z každé platby s 54 denním bezúročným obdobím. Krátkodobý výpadek příjmu nebo neplánované finanční výdaje nad rámec finanční rezervy pomůže pokrýt mPůjčka. Vyřídit ji je možné online prostřednictvím internetového bankovnictví. Navíc s výhodným garantovaným úrokem 9,9 % p. a.. Banka vám sama nabízí výši úvěru, který máte k dispozici a k jeho splacení jen stačí mít na mKontu v den splatnosti dostatečný zůstatek.

A hlava rodiny bude mít zase o něco klidnější spánek.

zdroj foto: morguefile.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |