Příběhy slavných – nikdo jim nedával šanci, přesto dokázali uspět!


Říká se, že “dvakrát to stejné řeky nevstoupíš.” To však neplatí v cestě za úspěchem. Kdyby se totiž tímto příslovím měli řídit tito lidé, možná by dnes prodávali někde v supermarketu a šetřili peníze na dovolenou v Chorvatsku.

Cesta za úspěchem něco stojí. Nemůžete očekávat, že vám vše vyjde na první pokus. Zkuste to. Běžte za svými sny. Odmítli vás? Nevadí. Odmítli vás podruhé? Colonela Hardlanda Davida Sanderse odmítli 1008krát, než mu dal někdo šanci otevřít KFC. A jaký teď slaví úspěch!

Steven Spielberg

Tohoto slavného režiséra celkem třikrát odmítli na Univerzitě Jižní Kalifornie. Jeho cesta za výtouženým snem tak dostala nemalé trhliny. Dnes má milióny fanoušků po celém světě a jeho filmy vydělávají milióny dolarů.

 

 

Albert Einstein

Jeho učitelé jej označovali za “pomalého” a “mentálně zaostalého”. Začal mluvit až ve svých čtyřech letech a poprvé četl až o tři roky později. Jak už všichni víme, toto “zpomalené” dítě získalo Nobelovu cenu za fyziku (1921).

 

 

Oprah Winfrey

Byla vyhozena z televize s tvrzením, že pro tento typ práce se nehodí. Později dosáhla celosvětového úspěchu se svým pořadem Oprah Winfrey Show, patří mezi jedny z nejvlivnějších a nejbotších lidí světa.

 

 

Stephen King

Jeho první kniha Carrie byla odmítnuta celkem 30krát. Dokonce ji vyhodil do koše. Jeho žena ji však znovu našla a přesvědčila jej, aby to ještě zkusil. Nyní je označován za krále hororů. Po celém světě bylo prodáno na 350 miliónů kopií jeho knih. Mezi jeho nejslavnější díla patří Carrie, To, Mrtvá zóna nebo Temná věž.

 

 

Michael Jordan

Byl vyhozen z basketbalového týmu na střední škole. A o pár let později se stal jedním z nejlepších basketabalových hráčů v historii.
"Minul jsem ve své kariéře více než 9000 střel, prohrál téměř 300 zápasů a 26krát neproměnil rozhodující střelu v závěru utkání. Neuspěl jsem stále znovu a znovu v mém životě. A to je, proč jsem uspěl." - Michael Jordan

 

 

 

Chybí vám někdo další v seznamu?


zdroj foto: foter.com
 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |