MENU - zobrazit / skrýt

Pětihodinové pravidlo, kterým se řídí ti nejúspěšnější lidé na světě


Zamyslete se nad někým slavným a úspěšným. Bill Gates? Elon Musk? Oprah Winfrey? Tito lidé dodržují jeden společný princip, a to je pětihodinové pravidlo. Neříkáme, že z vás udělá příštího Warrena Buffetta, ale budete na nejlepší cestě.

Úspěch díky jedné hodině denně

Toto pravidlo je samo o sobě velmi jednoduché – vymezte si jednu hodinu z každého pracovního dne (jedna hodina + pět pracovních dnů = pět hodin týdně) abyste se věnovali tomu, čeho chcete dosáhnout. Čtěte, studujte, cvičte, dělejte během této hodiny cokoliv, co vás posune k vašemu cíli.

Díky jedné hodině denně se skutečně můžete stát experty ve vámi zvolené oblasti. Miliardářský podnikatel Mar Andreessen poukazuje na Marka Zuckerberga: „Myslím si, že získávání dovedností je až dramaticky podceňováno. Nestane se z vás expert ze dne na den. Pokud se podíváme na Marka nebo další vynikající generální ředitele, všimnete si jejich encyklopedických znalostí nejen o tom, jak správně spravovat společnost. Těchto dovedností pravděpodobně nedosáhnete ve svých dvaceti, je však třeba na nich pracovat a rozvíjet je.“

Pět hodin, tři způsoby

Čtěte. Vedle Billa Gatese patří k největším čtenářům moderátorka Oprah Winfrey, bývalý americký prezident Barack Obama, podnikatel a investor Mark Cuban, zakladatel Nike Phil Knight, miliardářský podnikatel David Rubenstein nebo Warren Buffett, který tráví 80 % svého času čtením. Přidáte se do čtenářského klubu?

Myslete. Možná vám to bude připadat jako ztráta času, ukázalo se však, že takto strávený čas zlepšuje výkon v práci. Například generální ředitel společnosti AOL Tim Armstrong nechává svému týmu čtyři hodiny týdně na přemýšlení.

Experimentujte. Nezavrhujte to, dokud to nevyzkoušíte. Benjamin Franklin a Thomas Edison byli známí riskantními experimenty. Společnost Google a společnost Microsoft například zaměstnancům vymezují čas, během kterého mají volnost experimentovat s novými nápady.

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE