MENU - zobrazit / skrýt

Pět nejpodivnějších nemocí světa


Již název je jak z hororového filmu. Dle statistik u nás některým typem těchto nemocí trpí více jak 20 000 lidí, většina z nich člověka ohrožuje na životě nebo způsobuje invaliditu. Představujeme pět nejpodivnějších nemocí světa.

Kamenná tvář

Člověka trpící touto nemocí nikdy neuvidíte se smát, mračit, plakat nebo hýbat očima ze strany na stranu. Nemůže kontrolovat mrkání a většinou spí s otevřenýma očima. Naprostá nehybnost obličejových svalů je způsobena nerozvinutými nervy ve tváři.

Syndrom vlkodlaka

Hypertrichóza - nemoc označovaná jako syndrom vlkodlaka. Znamená nadměrný růst ochlupení po celém těle včetně obličeje.

Kostnatění měkkých tkání

Jak napovídá název, člověku trpící touto nemocí se část lidského těla proměňuje v kost. U zdravého člověka za normálních okolností poraněné místo kdekoliv na těle obroste pojivovou tkání, u člověka trpícího kostnatěním měkkých tkání začne postižené místo obrůstat kostí. Touto nemocí trpí 600 lidí po celém světě.

Chladná pleť

Chladnou pleť má na svědomí oxidace hemoglobinu. Krev se překysličí a obličej člověka dostane namodralý vzhled. Nemoc se může objevit prakticky u každého člověka, u kojenců je toto onemocnění obzvlášť rizikové a může je ohrozit na životě.

Progerie

Nemoc postihuje především děti, které mají v nízkém věku stařecké vrásky, časem se dostavují stařecké nemoci a poté přichází smrt. Progerie tedy znamená předčasný a urchylený rozvoj stařeckého vzhledu a nemocí. Postižené děti umírají v nízkém věku.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE