Padělky trenýrek zaplavují internet, mohou poškodit zdraví


Pánské Boxerky Calvin Klein Bold Cotton Trunk
Pánské Boxerky Calvin Klein Bold Cotton Trunk

Český internet zavalily poslední dobou padělky spodního prádla. Nekvalitní čínské napodobeniny nejenže nedosahují kvalitou zpracování originálů, ale mohou teoreticky působit i zdravotní komplikace. Každý by měl proto zvážit, zda koupit nekvalitní padělky značkových trenýrek Calvin Klein. Sice ušetří, ale stojí například vyrážka na intimních partiích za tu cenu? 

Některé eshopy a aukční servery začaly nabízet trenýrky Calvin Klein za podezřele nízké ceny. Podle Ruslana Skopala z eshopu trenyrkarna.cz jde však často o laciné a nekvalitní padělky. Těch se v posledních týdnech objevilo na českém internetu větší množství. „K dostání jsou na některých aukčních serverech a bazarech, nabízejí je ale i některé eshopy,“ říká Skopal. To dokládá i vyjádřením oficiálního zástupce a výhradního distributora značky Calvin Klein Underwear pro ČR, firmou Donet. Ta provedla analýzu několika podezřelých vzorků a označila je za padělky. Podle Donetu je už na pouhý dotek snadné zjistit, že kvalita materiálu neodpovídá kvalitě, ve které by měl být originální výrobek zhotoven. Často ani neodpovídá logo a označení výrobku. 

Jak poznat padělek

Podle Skopala má ale i laik šanci poznat, že jde o padělek. Na výrobku není papírová etiketa s předepsanými informace o produktu. Nejvýraznějším měřítkem, podle kterého se lze orientovat, je pak cena. Ta bývá velmi nízká a značkový výrobek za ni nelze pořídit. "Někteří prodejci nabízeli značkové trenýrky Calvin Klein i za méně než 100 Kč za kus. U značkových výrobků ale není této ceny možné reálně dosáhnout. Cena za tyto značkové produkty se běžně pohybuje od 300 Kč výš. Výjimkou mohou být snad jen jednorázové slevové akce, například při výprodeji zboží. Ale i tak je jasné, že na stovku za kus není možné se dostat," uzavírá Skopal.

Pozor na zdraví

Podle vyjádření Donetu by měl každý zákazník zvážit nákup těchto laciných padělků. "Důrazně varujeme spotřebitele, že každý takový prodejce nemůže ručit za kvalitu výrobku, zejména pokud jde o dodržení všech předpisů, které zajišťují zdravotní nezávadnost výrobku, jako například dodržení předpisů při chemickém zpracování příze, barvení úpletů apod." Jak doplnil Skopal, je vhodné nakupovat spodní prádlo pouze v eshopech, které jsou prověřené.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

Pánské Boxerky Calvin Klein Bold Cotton Trunk
Pánské Boxerky Calvin Klein Bold Cotton Trunk

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |