Obchodníci chrlí pouzdra na cigarety. Zakryjí nechutné obrázky


Kouříte, nechcete se svého zvyku vzdát a nelíbí se vám obrázky, které nyní "zdobí" krabičky od cigaret? Nechcete se koukat na nemocné plíce, nádory jazyka, dutiny ústní či nemocné po infarktu? Spousta kuřáků nad tím mávne rukou a rozhodně je to od nákupu dalších "hřebíků do rakve" neodradí, nicméně když se v hospodě na stole sejde několik krabiček, chuti k jídlu a pití to příliš nepřidá. A tak obchodníky samozřejmě napadají fígle - pouzdra a obaly.

Jejich výrobci si nyní mohou pěkně vydělat. Zkušenosti ze zahraničí, kde nová povinnost začala platit o pár měsíců dříve, tak ukazují neobvyklý nárůst poptávky po tabatěrkách a dalších typech obalů zakrývajících nepříjemný pohled na originální balení.  V Německu, kde změna platí od května, se tématu chopily dokonce už i lifestylové rubriky časopisů, které doporučují jaký typ pouzdra zvolit. U nás začala změna platit od září. Ještě tři měsíce je možné prodávat klasické krabičky. Postupně začnou krabičky s drastickými záběry zaplavovat pulty a poptávka po pouzdrech tak bude pravděpodobně větší i u nás.

Kuřák může volit z široké nabídky. Vedle dražších, stylových tabatěrek, které lidé často nakupují jako dárek bez ohledu na vzhled cigaretových krabiček, jsou k dispozici i jednoduchá papírová pouzdra, která se jednoduše nasadí na originální krabičku. Obaly tak mohou poslat do kopru původní záměr odradit kuřáky právě nechutnými obrázky. Jejich prodejci se však nedopouští ničeho nelegálního. O porušení zákona by šlo, pokud by výrobce a či trafikant krabičku s odstrašujícím obrázkem do neutrálního obalu rovnou sám balil a zákazníkům nabízel jako jeden celek.

Pokud si pouzdra zadáte do internetového vyhledávače, otevře se vám široká nabídka stylových pouzder, stačí si jen vybrat. Elegantní, legrační nebo prostě jen funkční. Jen za něj samozřejmě opět utratíte peníze. Stejně jako za cigarety. Co takhle raději přestat kouřit?

zdroj foto: muzskystyl.cz, miledarceky.sk

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |