Jak uvázat kravatu, návod na vázání kravaty


Také nevíte, jak uvázat kravatu? Není divu , vázání kravaty je věda - podle matematického modelu (studie Thomase M.A. Finka a Young Maa, zveřejněná v roce 1999 v časopise Nature) lze vytvořit až 85 různých variant vázání kravatových uzlů. Po ránu však budeme rádi, když si vzpomeneme aspoň na jeden. Přinášíme návod na vázání kravaty, konkrétně čtyři nejrozšířenější typy uzlů.

Windsorský kravatový uzel

Windsorský kravatový uzel, jehož objev se připisuje britskému králi Edwardovi VIII., patří mezi širší trojúhelníkové uzly. Svým pojetím vzbuzuje důvěru a hodí se tedy nejvíce na prezentace a pracovní záležitosti. Vážeme ho ke košilím se širokými límci.
Tip: Jakkoliv si tento kravatový uzel může uvázat každý, nejlépe vypadá na mužích s dlouhým krkem. Svou šířkou totiž krk opticky zkracuje.

Návod na vázání kravaty - Windsorský uzel:

 

 

 

 

 

Kravatový uzel Manhattan (poloviční Windsorský uzel)

Poloviční Windsorský uzel je módnější variantou Windsorského uzlu. Svou symetričností a trojúhelníkovým tvarem ho můžeme nosit prakticky k jakékoliv košili.

Tip: Nejlépe vypadá uvázán ze širších kravat z lehkých materiálů.

Návod jak uvázat kravatu s uzlem Manhattan:

 

 

 

 

 

Kravatový uzel Pratt

Uzel Pratt je také znám jako Shelby uzel a poprvé se objevil v roce 1989 na titulní straně The New York Times. Je úpravný a dosti široký, ale zase ne tolik, jako třeba Windsorský uzel.
Tip: Klidně si ho můžete uvázat k jakémukoliv oblečení a nic tím nepokazíte.

Návod jak si kravatu s uzlem Pratt uvázat:

 

 

 

 

Kravatový uzel Long (Four in Hand)

Uzel Long se vyznačuje úzkým tvarem, diskrétností a lehkou nesymetričností. Nejlépe se hodí ke standardnímu pánskému oblečení. Jeho tvar vynikne na širší kravatě vyrobené z těžšího materiálu.
Tip: Jakkoliv si tento uzel může uvázat kterýkoliv muž, nejlépe sedí těm s kratším krkem. Svým tvarem ho totiž opticky prodlouží.

Návod jak si kravatu s uzlem Long uvázat:

 

 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Jaroslav Fišer

Vožit nový komentářVožit nový komentářKomentáře ke článku

Autor: Někdo | Datum: 08.04.2012 20:35
Na co?
Proč jich je tolik když všechny vypadaj stejně? Mě stačí jeden :D
Autor: igor | Datum: 26.04.2012 22:01
špatně zpracovaný
:-(

Přidejte vlastní komentář, či reakci

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2020 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE  

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu menzone.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace