Nejlepší tipy na kocovinu


Probudili jste se po bujarém víkendu s pořádnou kocovinou? Hlava vám třeští, cítíte sucho v krku, bolí vás celé tělo a nejste schopni se ani zvednout z postele?

Začněme špatnou zprávou. „Neexistují žádné zaručené rady, které by vám pomohly při prevenci nebo léčbě kocoviny. Nejúčinnějším způsobem, jak se vyhnout kocovině, je abstinence nebo velmi střídmé pití,“ uvádí studie britského lékařského časopisu. Většina výzkumů také uvádí, že kocovina se dostavuje po pěti až sedmi drincích.

 

Tato informace vám zřejmě moc nepomůže, a pokud čtete tento článek, pak máte nejspíš pořádnou kocovinu. Neexistuje žádný způsob, jak se zcela zbavit kocoviny. Existuje však řada tipů, jak ji minimalizovat.


Hydratace

Alkohol způsobuje dehydrataci. Je tak důležité hydratovat vaše tělo. Pamatujte, že pokojová teplota vody je lepší než studená. Nezapomínejte ani na potraviny bohaté na vodu, jak například okurky, celer, ledový salát nebo meloun.


Co si dát k jídlu

Hlad může zhoršit příznaky kocoviny. Navíc vaše hladina cukru v krvi bude také velmi nízká. Jednoduché potraviny obsahující škrob jsou snadno stravitelné a mohou zvýšit hladinu cukru v krvi (krekry nebo chleba). Někteří lidé nedají dopustit na spálený toust, protože spálená část údajně pomáhá filtrovat alkohol z vašeho těla, tato informace však není vědecky podložena.

Vyzkoušet můžete i zázvor, který klidní žaludek. Jasnou volbou jsou také polévky, které vám pomáhají s hydratací. Přidejte do nich koriandr nebo špenát. Tyto potraviny vám pomohou doplnit živiny, které vaše tělo potřebuje.

 

Spánek

Už jste slyšeli větu: „Vyspi se z toho!“ Dostatek spánku opravdu zmírňuje kocovinu. Snažte se spát co nejdéle, abyste následující den mohli v práci fungovat.

Kofein

Kombinace zbytkového alkoholu, nízká hladina cukru v krvi a snížená kvalita spánku může způsobit, že se budete cítit doslova zpomalení a ospalí následující den. Vědci vám řeknou, že kofein ve skutečnosti nepomáhá, ale každý, kdo si po probdělé noci dal pár šálků kávy, vám řekne, že jej doslova zachránily.

 

Vitamíny

Pokud jste si v lékárně nekoupili speciální pilulky na kocovinu, nezoufejte. Většinou se jedná o koktejl různých vitaminů, který si můžete namíchat i doma. Vaše tělo bude postrádat především vitamin B1, B6 a C. Vhodný je také hořčík (pomáhá při uvolnění svalů) a rybí olej.

 

zdroj foto: pixabay.com

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |