Nejlepší pláže Evropy pro rok 2012


Pokud již máte svou letošní dovolenou za sebou, asi vás následující článek moc zajímat nebude. Jestli však každoročně vyrážíte relaxovat až ke konci prázdnin, možná vám tento článek přijde vhod při výběru místa k odpočinku.

Hlasování o nejlepší pláže Evropy se zúčastnili cestovatelé z celého světa a takto dopadlo jejich hodnocení.

1. Modrá laguna, Ölüdeniz, Turecko

Pro letošní rok se nejlepší pláží Evropy stala Modrá laguna na pobřeží jihozápadního Turecka. Své prvenství si získala tyrkysovým mořem a bělavým pískem, jejichž kombinace je fascinující a cítíte se jako v ráji. Kromě toho si můžete vyzkoušet paragliding a celou nádheru kolem vesničky Ölüdeniz obdivovat z ptačí perspektivy. Modrá laguna v anketě získala 555 hlasů.

2. Icmeler, Turecko

I druhé místo v anketě zůstává v Turecku. Pláž Icmeler na pobřeží jihozápadního Turecka se pyšní čistým mořem s výhledem na vysoké kopce. Pro milovníky hudby a tance jsou k dispozici bary a večírky, ostatní si mohou užívat některé vodní sporty.

3. Port d´Alcudia, Mallorca, Španělsko

Nejdelší pláž na Mallorce o délce pěti kilometrů pokrytá bílým sametovým pískem se táhne podél městečka Alcudia. Zde na vás čeká poklidné prostředí a průzračná voda, která přímo vybízí k šnorchlování.

4. Bournemouth, Velká Británie

Pro někoho může být Velká Británie na čtvrtém místě překvapením, ale oblast Bournemouth je mezi cestovateli oblíbená, protože se tu díky Golfskému proudu drží mimořádně teplé klima a turisté se tu tradičně ubytovávají v plážových chýších.

5. Benidorm, Španělsko

V městečku Benidorm nacházející se na východním pobřeží Španělska jsou oblíbené pláže Levante a Poniente. Druhá jmenovaná pláž je o chloupek oblíbenější nejen u místních obyvatel, ale i turistů kvůli malému výskytu lidí. Pobyt vám ještě více zpříjemní krásný výhled na skaliska.

6. Albufeira, Portugalsko

Poku máte rádi monumentální červené útesy, bílé stavby a ruiny dávných pevností, musíte zavítat na portugalské pláže Falesia Beache, Praia Gale nebo Praia da Coelha poblíž městečka Albufeira.

7. Antalya, Turecko

Známé turecké letovisko je mezi turisty čím dál více oblíbené. Chválí si krásné pláže a tradiční tureckou kultůru. Při návštěvě Antalye nesmí chybět procházka k Hadriánově bráně, delfináriu nebo do aquaparku.

8. Pláže del Ingles, Kanárské ostrovy, Španělsko

Ostrov Gran Canaria nabízí nejoblíbenější pláže del Ingles, hojně navštěvované zamilovanými páry, rodinami s dětmi nebo skupinkami mladých lidí.

9. Corralejo, Kanárské ostrovy, Španělsko

Deváté místo si "vybojovala" pláž Corralejo na ostrově Fuerteventura. Díky modré laguně a poklidnému moři je tato pláž oblíbenou destinací rodin s dětmi. pro vyznavaše windsurfingu a kitesurfingu doporučujeme větrné pláže Glass nebo Flag.

10. Puerto del Carmen, Kanárské ostrovy, Španělsko

Ostrov Lanzarote láká turisty na pláže Blanca, de Los Pocillos a de Matagorda nedaleko Puerto del Carmen. V těchto místech si můžete užívat v nočních klubech, procházet velké obchody a dopřávat si luxus ve velkých hotelech.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: cestování

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |