Nejhorší věznice světa


Ve většině států na světě si odsouzenci stěžují na nedůstojné podmínky a nelidské zacházení. To ale asi nemusí pobývat ve věznicích, které jsou označovaný jako nejhorší žaláře světa. Proč tomu tak je?

ADX (USA)

Toto zařízení s celým názvem The US Penitentiary Administrative Maximum ve Florenci v USA bylo postaveno, jako náhrada za proslulý Alcatraz. Stejně jako jeho mladší sourozenec je považováno za věznici, ze které není úniku a umisťují se do ní ti nejhorší zločinci. I když tam míří většina odsouzenců s doživotním trestem, díky způsobu zacházení a života v kriminále, vědí, že mají nulovou šanci na svobodu. V současné době žije ve věznici kolem 500 vězňů, patří mezi ně i tzv. vězeňské celebrity, jako Bary Mills či Theodore Kaczynski.

Bang Kwang (Thajsko)

Pod ironickou přezdívkou Bangkok Hilton se ve skutečnosti ukrývá zoufale přeplněné vězení v Thajsku s velmi drastickými tresty, které si tam většinou odpykávají západní uprchlíci za držení drog. V celách je v současné době asi dvojnásobek kriminálníků nad limit. Mráz po zádech přebíhá nejen cizincům, ale také místním vyrůstajícím v moderní civilizaci, jelikož první měsíce tráví s ocelovými obručemi na končetinách. Ani později se tato drastická opatření nezmění a i proto otřesné podmínky přežije málokterý vězeň s odnětím svobody nad dvacet let. Doslova alarmující jsou zde také stravovací a hygienické návyky.

La Santé (Francie)

Možná vás to překvapí, ale jednou z věznic s nedůstojnými podmínkami je také francouzská La Santé. Na popravu nejen gilotinami, které byly zrušeny roku 1979 a s nimi i trest smrti ve Francii, se chodilo koukat celé město. Ale věznice funguje nadále a proslulá je především díky strašlivým životním podmínkám a dobrovolným sebevraždám.

Carandiru (Brazílie)

Brazilská věznice zavřená před více, jak 10 lety je odborníky považována za vůbec nejhorší na světě. A to nejen kvůli nedostatku potravin a jídla, ale především díky nelidským podmínkám, ve kterých byla více než osmi tisícovka vězňů držena. Když byla věznice roku 2002 zavřena zjistili lékaři u více než dvou tisícovek pacientů nákazu virem HIV, který ale při vstupu do věznice neměli.

Známé jsou, ale také turecké a salvadorské věznice, které proslavilo po celém světě nelidské zacházení a hrubé porušování lidských práv. Situace byla zak neúnosná, že vězni sami páchali sebevraždy.

Zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |