Muži hubnou lépe než ženy, ale pravidla dodržovat musejí


Nejen ženy řeší každý špek, který se jim na těle objeví, i muži v zrcadlech sledují svá bříška. Dobrou zprávou pro ně je, že pokud se pustí do hubnutí, jde jim to obvykle lépe než něžnějšímu pohlaví. Je tomu tak zejména kvůli svalové hmotě, je totiž velmi důležitým požíračem přebytečné energie, a to i v klidu. Oproti ženskému tělu, které obsahuje více tuku a vody, jsou muži se svou svalovou základnou v obrovské výhodě.

 

Muži také mnohem lépe ovládají své chutě a není pro ně problém odvést pozornost od jídla k jiné činnosti. Nicméně skoro polovina českých mužů trpí nadváhou a pětina z nich je dokonce obézních. Většinou je trápí velká břicha. I když jim půjde hubnutí snáz, lidem s obezitou ve tvaru jablka hrozí více zdravotních rizik. Tuk v oblasti břicha je nebezpečný. Tam se nachází orgány, které rozhodují o tom, nakolik se budou cévy ucpávat. Rizikový obvod pasu začíná už na 94 centimetrech u mužů a u žen na 80 centimetrech.

Často slýcháme, že za velké břicho může pivo. Tak tady vás můžeme uklidnit. Neexistují žádné vědecké důkazy, které by dokázaly přímo propojit konzumaci piva a nárůst tukové tkáně na břiše. Pití piva ale na mužské břicho přesto vliv má - nepřímý. Pivo totiž zvyšuje chuť k jídlu a to už pak ty kalhoty mohou být těsnější.

Důležitá je motivace. Ti, kteří si našli důvod, proč zhubnout, mají už částečně vyhráno. Všechno je v hlavě. Někteří muži získají motivaci díky pravidelným lékařským kontrolám a dobrým výsledkům. Nejlepší je všechno řešit s někým, kdo je vám blízký, kamarád nebo i přítelkyně.

Chcete mít vyrýsované břišní svaly? Při hubnutí je vhodný kardio trénink každý den v aerobní zóně (60 % své maximální tepové frekvence) po dobu 45 minut. Samozřejmě spojené s protahováním. Do posilovny by měli zajít 2-3x týdně. Na lehké zformování bude stačit 2x týdně posilovna zakončená kardio tréninkem. Pokud se z nějakého důvodu pobytu ve fitku bráníte, můžete začít doma. Máme pro vás pár tipů na domácí posilování.

Příliš radikální diety nejsou dobré. Řešit dietu velkým omezením jídla je hloupost nejen u žen, ale i u mužů. Svaly potřebují energii. Pokud cvičíte a večer pociťujete zvířecí hlad, je to jasným signálem, že je něco špatně. Muži neradi chodí do poraden a za výživovými specialisty. Tak nějak si své hubnutí řeší po svém. Oproti ženám se jim moc nechce omezit se v jídle a o návrat ke své dokonalé postavě se snaží docílit pomocí sportu. Ale i tady se mohou setkat s neúspěchem. Cvičení potřebuje vyváženou stravu, aby se začala tvořit svalová hmota. K tomu je důležité vědět, co jíst, a co naopak vynechat. Pokud nechcete za výživovým odborníkem, poraďte se aespoň s trenérem v posilovně. Obecně se vyvarujte bílé mouce, nasyceným nápojům, sladkostem, slaným pochoutkám i alkoholu.

Řekněte o svém záměru přítelkyni nebo manželce, ať přizpůsobí domácí jídelníček. Nejlepší by bylo, kdyby se pustila do zdravého jídla spolu s vámi.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |