Mořská voda v Lednici léčí také chlapy


Bolí vás klouby, nemůžete se únavou pořádně ani postavit? Potřebujete nejlépe mořskou vodu, ale léčit si své neduhy za drahé peníze až k Mrtvému moři se vám prostě nechce? Zbytečné, mořskou vodu v té nejvyšší  kvalitě, s vynikajícím rodokmenem, kterým se nemůže hned tak někdo pochlubit, máme v České republice na dosah.

 

Často se totiž solanka vyskytuje na Moravě, na místech, kde bylo před dávnými věky dno prehistorického moře. Například také v nejnovějších moravských lázních, v Lednici.

Jih Moravy má jednu lázeňskou zajímavost. Jsou jimi lázně Lednice, nejmladší lázeňské zařízení České republiky. Přitom tu léčí snad tím nejstarším, čím se vůbec léčit může. Vodou starou více než tři miliony let. A aby toho v Lednici nebylo málo, jde o vodu mořskou! Kde se tady, uprostřed Evropy, mořská voda z třetihor vlastně vzala? V podstatě velmi jednoduše. Před dávnými věky, za vlády dinosaurů, byla Morava jen mořským dnem. A v době třetihorního vrásnění, když se zvedaly Himaláje i Karpaty, zůstala mořská voda uvězněna v obrovských podzemních slojích. A na tuhle prastarou léčivou vodu narazili geologové v 70. letech minulého století. Netrvalo dlouho a na jihu Moravy vyrostly první lázně v Hodoníně. A letos k nim přibyly i ty v Lednici. Solankou - tedy právě tou koncentrovanou mořskou vodou s vysokým obsahem jódu - tu léčí především problémy pohybového ústrojí, oběhový systém, na neurologické nemoci ale například i na gynekologické potíže a stavy po popáleninách.

Takže za zdravím nemusíte jezdit až k Mrtvému moři. Je to daleko, je to dražší a především - obsah léčivých látek v lednické solance je vyšší než ten v mořské vodě.

Specialitou a základním přírodním léčivým zdrojem lednických lázní je jodobromová voda, která patří mezi nejkvalitnější vody svého druhu v Evropě. Tato voda - nazývaná solanka - má vysoký obsah jodových solí s poměrně nízkou mineralizací. Zdejší ložiska této vody se mohou pochlubit obsahem jodidů přesahující 30mg na litr a bromidů v rozmezí 40 - 60 mg v litru.

Účinky lednické jodobromové minerální vody působí blahodárně na pohybové ústrojí, stavy po úrazech a operacích, na neurologické nemoci a nemocí oběhového systému, gynekologické potíže a stavy po popáleninách. Přírodní léčivý zdroj minerální vody pak doplňují hydroterapie, masáže, peloidní zábaly, kryoterapie, elektroléčba, uhličité koupele, reflexní terapie, kineziterapie a další lázeňské procedury. Ve spojení s návštěvou tohoto romantického kraje v jihovýchodním cípu České republiky působí zdejší lázně opravdu oživujícím způsobem.

Účinky přírodního jodu obsaženého v solance:

Má výrazné celkové protizánětlivé a lokální hojivé účinky

Působí biostimulačně - podporuje výživu tkání

Účinným způsobem zlepšuje funkci cévního systému

Přírodním způsobem desinfikuje

Sublimuje (uvolňuje se do ovzduší) a tím blahodárně působí na dýchací cesty.

www.lazenske-pobyty.com 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |