Města, kam už turisté nechtějí


Mezi turisty jsou oblíbená města, kam se rádi vracejí a pak také města, která navštívili naposledy. My se v článku zaměříme na tu druhou možnost, a tedy na města, kam už turisté podruhé nevycestují.

Tijuana, Mexiko

Tijuana leží na hranici se Spojenými státy a turisté jsou zde varováni na velký výskyt kriminality. No, možná by se dalo napsat, že je varována jen určitá hrstka turistů, protože za posledních let se návštěvnost Tijuany zmenšila o 90%. Důvod je zcela jasný - násilnosti drogových gangů, hospodářská krize a fakt, že Tijuana byla ohniskem prasečí chřipky.

Paříž, Francie

Oblíbené romantické místo, které vám zkazí náladu v okamžiku, kdy vstoupíte do restaurace a dáte si francouzskou snídani. Za 20 Eur vám často nepříjemný číšník donese rohlík, máslo, trošku horké čokolády, pomerančovou šťávu a bagetu. Hned další nepříjemnost vás čeká u Eiffelovky, dostat se až na její vrchol vás může stát čtyři hodiny čekání. I putování po městě není mnohdy nic příjemného, hlavně když se v jednom kuse v parném dni vyhýbáte "vonícímu" psímu trusu.


Timbuktu, Mali

Bývalé obchodní centrum je lákavým místem pro většinu návštěvníků. Musí však počítat s velkou vzdáleností tohoto místa od civilizace a dusivým pískem.


Los Angeles, USA

Kdo by jednou nechtěl navštívit "město andělů". Nebo třeba čtvrť Hollywood Hills s proslulým monumentálním nápisem. Nadšení však může brzy opadnout. Podle mnohých se nejedná o nic mimořádně zajímavého. Kromě toho mějte v paměti zemětřesení, rasové nepokoje, komplikovanou dopravní situaci, smog a neustále slyšitelné sirény.


Lima, Peru

Jedna z nejnudnějších latinskoamerických metropolí. Kritické hlasy se opírají hlavně do nevzhlednosti a malé tradičnosti.


Dillí, Indie

Indické správní město se pyšní největší koncentrací podvodů na turisty. Nějaký ten podvůdek na vás může být učiněn na letišti, v hotelu, na nádraží nebo trzích.Zdroj foto: sxc.hu

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: cestování

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |