Mechanik v F1 – ten těžkou práci má


Snili jste někdy o práci mechanika ve formuli 1? F1 – jeden z nejmocnějších marketingových nástrojů – láká řadu lidí. Ve skutečnosti je však práce mechaniků nebezpečnější, než se na první pohled může zdát. Že nevěříte?

Během závodů, kdy piloti vjíždění do boxů pro nové přezutí, je na mechaniky vyvíjen značný tlak (vyměnit všechna čtyři kola za necelé čtyři vteřiny není žádná sranda). Nejenže jsou vystaveni časovému tlaku, občas je třeba si dávat pozor i na přijíždějícího jezdce, jak se o tom mohli přesvědčit mechanici stáje Sauber v Silverstonu.

Japonský závodník Kamui Kobayashi srazil cestou do boxů tři své mechaniky, za což si vysloužil pokutu ve výši 25 tisíc eur od FIA. Žádnému z mechaniků se naštěstí nic vážného nestalo: „Byl to velmi nebezpečný manévr, který mohl dopadnout daleko hůře,“ prohlásil jeden z nich.

„Ta nehoda byla moje vina a chtěl by se za ni týmu omluvit. Snažil jsem se zastávku v boxech splnit co v nejkratší možné době a vrátit se na trať s dobrým umístěním, ale šlápl jsem na brzdy příliš pozdě. Přední kola se mi zablokovala a nemohl jsem ovládat vůz. Nehodě se už nedalo zabránit. Opravdu se omlouvám za tento incident a doufám, že všichni tři mechanici budou brzy v pořádku,“ uvedl Kobayashi a všichni doufají, že k ničemu podobnému již nedojde. I když ve formuli 1 nejsou kolize ničím ojedinělým – připomeňte si kompilaci nehod ze sezony 2011.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: závody© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |