Máte pocit, že to s alkoholem přeháníte? Přichází Suchej únor, zkuste to


Máte pocit, že to s alkoholem přeháníte? Přichází Suchej únor, zkuste to

Zdroj: pixabay.com

Spustili jste se během vánočního obžerství i s alkoholem? Bujarý Silvestr? Pokud už máte pocit, že toho alkoholu bylo v poslední době trochu moc, zkuste výzvu Suchej únor. Otestujete si silnou vůli a prospějete svému tělu. Zkuste se i bavit bez alkoholu, možná budete překvapení, že to jde a nemusíte pak řešit protivnou kocovinu.

Česko je země, kde je abstinetům krušno. Odolávat téměř každodenním výzvám a neustálým poznámkám je téměř nadlidský úkol. V Česku se důvod k pití najde vždycky. Na smutek, pro radost, na oslavu, při setkání, při loučení - příležitost se najde vždy. A kámošů i kolegů, kteří do vás hučí, že jeden panák nikoho nezabije, se najde také dost. Výzva Suchej únor vznikla před sedmi lety. A proč únor? Záměr v tom nebyl, zakladatelé zkrátka dostali nápad v lednu a únor byl další měsíc v pořadí. Podle Martina Járy z Ligy otevřených mužů je v tom tak trochu i marketingový kalkul. V prosinci by se tolik lidí asi nepřipojilo.

Na webových stránkách kampaně si můžete udělat test, jak na tom s alkoholem vlastně jste a můžete se připojit. Pravidla jsou jednoduchá. Celý únor ani kapku. Čekají vás tipy na cvičení, suché pití, trička a trenky, rady od psychologů a dobrý pocit ze sebe i z výtěžku, co už 7. rokem putuje na realizaci Sucháče a dobročinné projekty.

A co má Suchej únor vlastně účastníkům přinést? Hlavně zážitek. Že se dá pracovat, bavit i žít bez vlivu alkoholu. V neděli vás nebolí hlava a zjistíte, že v hospodě se dá pít i něco jiného než alkohol. A je fajn, když nakonec někomu ta střízlivost i zachutná. Za posledních šest let se ke kampani připojily asi dvě nebo tři procenta obyvatel.

Podle informací z webu kampaně každý Čech vypije za rok 14,4 litru čistého lihu. Za hranou rizikového pití se u nás pohybuje kolem jednoho milionu lidí.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |