Kruhy pod očima - víte jak na ně?


Nikdo je nemá rád, ale občas se ukážou. Kruhy pod očima dokážou člověku pěkně nabourat sebevědomí. A o to přece nikdo nestojí. Víte, jak se těch příšerných kruhů zbavit, nebo alespoň změnit jejich odstín na co nejsvětlejší? My vám poradíme.


Až bude zase příležitost a sejde se celá rodina, využijte situace a prohlédněte si obličeje svých příbuzných. Pokud u většiny z nich zpozorujete ony nevzhledné kruhy pod očima, není důvod k radosti. Pravděpodobně jde o dědičnou dispozici, která pokud vás ještě nezasáhla, tak v nejbližší době jistě zasáhne. Ale nevěšte hlavu, bez ohledu na dědičnost, se s tím můžete poprat a pokusit se o změnu alespoň pomocí lepší životosprávy.

Nejen z únavy

Většina lidí si myslí, že kruhy pod očima jsou problémem unavených a nevyspalých lidí. Bohužel to je jen jedna z příčin vzniku těchto "nechtěných" doplňků tváře. Mezi další příčiny patří dlouhé koukání do monitoru při práci, čtení pod nedostatečným osvětlením, tabákový dým, samozřejmě alkohol, stres a nedostatečný přísun čerstvého vzduchu, to vše ovlivňuje vznik kruhů pod očima.

Jaký má vliv strava

Nejen vnější vlivy zapříčiňují vznik kruhů pod očima, ale také vlivy vnitřní. Máte rádi špek, slaninku a další uzeniny, rádi si jídlo přisolíte a máte nedostatek vitamínu A - to jsou hlavní věci, které váš organizmu zaplavují toxiny. Ty pak přispívají k tomu, že vaše tělo na ně reaguje právě výskytem nepěkných kruhů.

Pomoc

Pokud jsou kruhy pod očima akutním problémem, který se u vás objevil ráno po probuzení, existuje několik rad jak se kruhů pod očima rychle zbavit, nebo alespoň je zesvětlit. Na postižená místa si přiložte dva vychlazené sáčky od čaje, nebo zkuste plátky okurky. Podobným efektem pomáhají vatové tampóny namočené do mléka - toto je osvědčená a vyzkoušená rada našich babiček.

Co když nic nepomáhá

Jestli ovšem vaše kruhy pod očima nejsou zapříčiněny dědičností, nebo nezmizí ani po úpravě životního stylu, měli byste zbystřit. Problém může být totiž vážnějšího charakteru. Může to být totiž jeden z ukazatelů poruchy ledvin, nesprávné funkce střev, nemocí oběhového systému nebo dalších onemocnění, které ne radno podceňovat!

 


 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |