Jordan Belfort - Skutečný vlk z Wall Street


Absolutním hitem kin se v minulých měsících stal snímek Martina Scorseseho Vlk z Wall Street. Prohnaného burzovní makléře topícího se v hromadách peněz, drog a prostitutek si v něm zahrál Leonardo DiCaprio. Jaký byl skutečný Jordan Belfort, muž, jehož příběh stál režisérovi předlohou?

Odpověď na otázku z perexu je jednoduchá: Skutečný Belfort byl plně stejný. Takže pokud si vybavujete scény jako házení trpaslíků do terče, potopení jachty v rozbouřeném italském moři nebo únos malé dcery – ano, to všechno se opravdu stalo. A přitom tomu ze zezačátku Belfortova života nic nenasvědčovalo. Na svět přišel v Bronxu v roce 1962 jako dítě účetních a rozhodně se nedalo tvrdit, že by si žil ve velkém přepychu. Původně se měl stát dokonce zubařem a snad se ani nechce věřit, že mu na zdi visí diplom z biologie.

Stratton Oakmont

Byl to vlastně znovu film, který jeho životní dráhu obrátil jiným směrem. V roce 1987 v kině zhlédl Wall Street Olivera Stonea a měl jasno – i on se stane bohatým a ovládne legendární finanční čtvrť v New Yorku. Svůj sen začala realizovat hned o tři roky později, kdy založil makléřskou společnost Stratton Oakmont. Ta začala již velmi brzy nabírat rychlého vzestupu. Díky legálním praktikám to ale tak úplně nebylo. Spíš díky podvodným akciím a zneužívání klientů. Opojen úspěchem ale Belfort nemyslel na následky a raději si plnými hrstmi bral všechno, co mu úspěch náhle hodil do klína –spoustu zelených papírků, kila rozmanitých drog a zástupy prostitutek.

Vězení a dráha motivačního řečníka

V roce 1999 si na něho ale došlápla FBI a Belfort byl odsouzen k 22 měsícům ve vězení. Tak nízký trest dostal jenom z důvodu, že mu nedělalo problémy napráskat i svého nejbližšího společníka. Soudně mu také bylo uloženo zaplacení finanční náhrady poškozeným klientům. Ta činí v přepočtu na naše peníze přes neuvěřitelné dva bilióny korun. Není divu, že ji Belfort splácí dodnes. Všechno špatné ale bylo i k něčemu dobré, a tak se svou zkušenost rozhodl uplatnit v motivování lidí a trénování nových obchodníků.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |