Jaké výhody přináší sex?


Sex patří k hlavním pilířům, které pozitivně ovlivňují kvalitu života. Čemu všemu se dá kvalitním milováním předcházet a jaké pozitivní účinky to má na lidský organismus?

1. Sex je nejlepší lék na hubnutí

Není to žádná novinka. Sex je nejlepší cvičení na hubnutí. Pokud vydržíte souložit třicet minut, spálíte až 85 kalorií. Nečekejte však, že budete hubnout stejně razantněji, jako když budete tvrdě dřít v posilovně, ale přeci jen je sex ten nejlepší způsob na formování postavy, no nemyslíte?

2. Snižuje se riziko infarktu

Sexem prospíváte vašemu srdci. Dlouholetá studie ukázala, že muži, kteří mají sex vícekrát týdně jsou méně náchylní k infarktu. U žen, které se milovaly v průměru třikrát týdně, je riziko infarktu sníženo až o polovinu.

3. Zvyšuje se sebevědomí

O tom, že se po sexu člověk cítí sice vyčerpaně, ale zato hezky a příjemně, nemůže být řeč. Mimo to se zvyšuje i sebevědomí, čímž se zase zvyšuje chuť na sex. Je to prostě začarovaný kruh :)

4. Lepší imunita

Sex jednou až dvakrát týdně je tím nejlepším lékem k posílení imunity. Zvyšuje se totiž hladina imunoglobulinu A, který chrání tělo před nachlazením a ostatními infekcemi.

5. Zmírnění bolesti

Hormon lásky oxytocin má pozitivní vliv na bolest. Před orgasmem se jeho hladina stoupá až pětinásobně. Pokud vás ještě před sexem bolela hlava a po něm bolest znatelně odezněla, buďte si jistí, že za to může právě oxytocin.

6. Lepší spánek

Hormon oxytocin blahodárně působí i na kvalitu spánku. Rada odborníků zní: "Praktikujte sex těsně před spaním."

7. Dobré účinky na kvalitu pleti

Mimo to, že pohlavní sex podporuje cirkulaci krve, čímž se kůže dostatečně okysličuje a pleť vypadá krásnější a zdravější, tak pravidelnou sexuální aktivitou se ještě tvoří kolagen, příznivě působící na vrásky.

8. Snížení rizika rakoviny prostaty

Částá ejakulace u můžu kolem věku dvaceti let je dobrou prevencí proti vzniku rakoviny prostaty ve starším věku. Studie prokázala, že pokud měli muži více jak 21 ejakulací za měsíc, byli méně nachylní ke vzniku rakoviny prostaty.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: zajímavosti

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |