Jak zatočit se zlatokopkou


Hledala bohatého manžela. Odpověď, kterou dostala od jistého bankéře, však určitě nečekala.

Následující zpráva se objevila na fóru jedné seznamky:

„Budu zcela upřímná. Je mi 25 let, jsem velmi půvabná s vytříbeným vkusem a stylem. Chtěla bych se provdat za muže vydělávajícího minimálně 500 tisíc dolarů ročně. Možná si říkáte, že jsem až příliš chamtivá, pokud však vyděláváte jeden milión dolarů ročně v New Yorku, řadíte se pouze do střední třídy.

Můj hlavní požadavek není nijak vysoký. Je tady někdo na tomto fóru, který vydělává tuto částku? Jste ženatý? Chtěla bych se zeptat, co bych měla udělat, abych si mohla vzít bohatého muže jako jste právě vy?

Randila jsem s mužem, jehož roční plat dosahoval 250 tisíc dolarů, což byl zatím můj nejbohatší přítel. A pokud se rozhodnete přestěhovat do vilové čtvrti na západě New Yorku, 250 tisíc nestačí.

Proto přicházím s následujícími otázkami:
1) Kam nejčastěji vyráží nejbohatší lidé (prosím uveďte jména barů či restaurací včetně adres)
2) Na kterou věkovou skupinu se mám zaměřit?
3) Proč vypadá většina manželek bohatých mužů zcela průměrně? Viděla jsem již několik dívek, které nebyly nijak zvlášť atraktivní, přesto si dokázaly vzít bohatého muže.
4) Jak se rozhodnete mezi tím, která z žen bude vaše manželka a která jen přítelkyně? (mým cílem je vdát se)“

Slečna Pěkná

 


Odpověď od generálního ředitele společnosti J. P. Morgan:

„Vážená slečno Pěkná,

Váš příspěvek jsem si přečetl s velkým zaujetím. Řada žen by také ráda znala odpověď na následující otázky. Dovolte mi, abych zanalyzoval Vaši situaci jako profesionální investor. Můj roční příjem překračuje 500 tisíc dolarů, takže v tomto bodě splňuji Váš požadavek. Z hlediska podnikatele by však bylo špatným rozhodnutím si Vás vzít, hned Vám to objasním.
Dejme detaily stranou, to, co chcete Vy, je vyměnit krásu za peníze. Osoba A poskytne svou krásu a osoba B za to platí. Zcela jasné. Nicméně, Vy nebudete stále stejně krásná i za několik let, v mém případě však existuje docela vysoká šance, že budu pobírat stejně vysoký plat nebo dokonce vyšší. Moje příjmy se tedy mohou zvyšovat každý rok, Vaše krása však ne.
Z hlediska ekonomiky je tudíž poněkud málo, že jako svá jediná aktiva nabízíte pouze krásu, neboť ta nebude trvat věčně. A její hodnota bude za deset let o hodně nižší. Na základě podmínek uplatňujících se na Wall Street můžu říct, že by bylo výhodné s Vámi randit, a když klesne Vaše hodnota, není již nijak prospěšné si Vás udržovat dlouhodobě.
Kdokoliv, kdo vydělává přes 500 tisíc dolarů ročně, není blázen. Pravděpodobně s Vámi může chodit, na manželství však zapomeňte. Jednu věc bych Vám chtěl poradit. Proč raději neuděláte něco pro to, abyste vydělávala Vy 500 tisíc dolarů ročně, potom si nebudete muset hledat nějakého bohatého blázna, který by souhlasil s Vaší nabídkou.

Doufám, že vám moje odpověď pomohla.“

Zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: luxus

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |