Jak vytočit Čecha, zaručeně!


Řada cizinců si udělala obrázek o českém národě na základě informací, které často ani nejsou pravdivé. Zkuste jim to však vymluvit. Když se s touto situací setkáte, pak nezbývá než trpělivě vysvětlovat, že to tak vůbec není.

Čím zaručeně vytočit Čecha?

1. Automaticky předpokládat, že jsme v depresi

Pokud se neusmíváme, tak musíme být nešťastní? Dřív se nás raději zeptejte, než budete dělat unáhlené závěry z toho, že se na všechny okolo mračíme.

2. Označovat nás jako „východní Evropu“

To určitě nejsme. Česko se nachází ve střední Evropě. Praha je daleko více na západ než například Vídeň. Rakousko taky nikdo neoznačuje jako východní Evropu. Příště věnujte více pozornosti zeměpisu!

3. Nazývat nás alkoholiky

Ano, vypijeme více piv než kterákoliv jiná země. A ano, začínáme s alkoholem již v patnácti letech. Pivo je navíc často levnější než voda, tak co čekáte? To však ještě neznamená, že nás můžete nazývat alkoholiky.

4. Srovnávat nás s Rusy

Nejsme a nikdy jsme nebyli Rusové. Vyrábíme loutky, ne matrjošky. Ani na mapě naše země nesousedí. Pijeme pivo, ne vodku. Většina z nás neumí číst azbuku a ani nás to nezajímá. Ruská pravoslavná církev pro nás obsolutně nic neznamená, protože v Česku je pobožných jen 21 procent obyvatel. Nemáme rádi Rusy, protože vtrhli na naše území roku 1968 s tanky a všechno převrátili naruby. Takže nás přestaňte s nimi srovnávat.

5. Předpokládat, že všichni milujeme absint

Absint ani nepijeme. Jen z vás rádi taháme peníze. Ale stále nás dokáže vytočit, že si myslíte, že je to naše národní pití.

6. Být veganem

Naučili jsme se přijmout vegetariánské jídlo, jeho nezbytnou součástí je však stále mléko či sýr (třicítka eidam se dává prakticky do každého pokrmu a jedná se také o  nejoblíbenější typ sýru pana Pohlreicha). Jestli jste tedy veganem, naší zemi se vyhněte obloukem, nejspíš umřete hladem a my s vámi nebudeme mít ani nejmenší soucit. Milujeme naše chleby, maso a mléčné výrobky.

7. Označovat nás jako Československo

Už je to více než dvacet let, co jsme se rozloučili s našimi slovenskými bratry. Dvě různé země, dvě různé kultury, dva různé jazyky. Například Slováci již platí eurem, my bychom raději platili pivem než touto měnou. A pokud řeknete, že máte rádi „československý hokej“, může se stát, že snadno příjdete k úrazu.

 

Článek berte s rezervou a hlavně se zbytečně nevytáčejte :)

Zdroj foto: foter.com

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |