Jak vypadá správné chlapské zaměstnání?


Práce pro chlapy (ilustrační foto)
Práce pro chlapy (ilustrační foto)

Zdroj: morguefile.com

Každý z nás si ideální zaměstnání představuje trochu jinak. Rozhodně ale obvyklým chlapským snem není obsluha v cukrárně, pracovník za pultem v hypermarketu ani klasický řadový kancelářský pracovník, třeba firemní účetní. I když práce v kancelářích je velmi často ideální volbou, tak rozhodně ne jako řadový pracovník v kanceláři z paravanů o velikosti průměrné koupelny v bytě. Zaměstnání sprývných chlapů vypadá rozhodně jinak. Když už kancelář, tak na významné pozici.

Nebojte se změny! Nabídka práce je stále velká!

Pokud v současném zaměstnání nejste spokojení, nebo jste dokonce o zaměstnání přišli, nemusíte zoufat. Je sice pravda, že průměrná nezaměstnanost je poměrně vysoká na celém území České republiky, ale velké procento nezaměstnaných tvoří lidé, kterým se prostě pracovat nechce. Statistiky někdy mohou být zkreslené a nemusí ukazovat reálný stav trhu. Mějte na paměti, že nabídka volných míst je tu stále. A každý den přibývají nová pracovní místa a je dost pravděpodobné, že některé vám bude naprosto vyhovovat. Jen stačí správně hledat.

Jak správně hledat?

Hledání práce může probíhat několik dnů i několik měsíců. Každý alespoň trochu schopný chlap by ale neměl zůstat ve stavu nezaměstnanosti déle než rok. V takovém případě je vysoká pravděpodobnost, že se mu jen nechce dělat.
Statistiky dokazují, že až 70% nových míst najdeme díky doporučení. Je tedy vhodné rozhodit sítě v okruhu rodiny a známých. Za zeptání nikdy nic nedáte a zkusit se má vše. A když to u rodiny ani u známých nevyjde, je na čase rozhodit sítě jinak.

Perspektivní zaměstnání je u velkých firem

Stále více skloňovaným pojmem v současnosti je označení perspektivní zaměstnání. Co to znamená? Jedná se o druh zaměstnání, u kterého je vysoký potenciál spojený s možností kariérního růstu. To platí zejména pro zaměstnání u velkých firem. U malé firmy s pěti zaměstnanci, kde je jeden šéf a pak jeho podřízení na stejné úrovni asi příliš velká možnost kariérního postup není. U velkých firem to ale tak je a rozhodně nejsou výjimkou ani případy, kdy začínal pracovník jako řadový zaměstnanec a postupem času se z něho stal pracovník na velících pozicích.
Dostat se do velké firmy s celorepublikovou působností nebo dokonce do nadnárodní společnosti se může zdát jako tvrdý oříšek. Nadnárodní firmy dokonce mnohdy nepřijímají nové zaměstnance samy, ale pověřují tímto úkolem externí personální agentury. Personální agentury se tedy vyplatí kontaktovat a spolupracovat s nimi. Na základě kontaktování personální agentury totiž můžete dostat zaměstnání, které byste při samostatném hledání možná vůbec neviděl, nebo nedostal.

Agentury pomáhají a hledají to pravé

Personální agentury se vždy snaží o to, aby svým klientům našli zaměstnání, které bude nejvíce vyhovovat jejich potřebám, dovednostem a znalostem. Snaží se vyjít vstříc oběma stranám – případnému zaměstnanci i zaměstnavateli, aby dosáhly vyšších referencí. Pokud pracovník nebude s nabídnutou prací spokojen, nebude mít o agentuře dobré mínění. Stejné je to také u zaměstnavatelů. Pokud agentury na pozici doporučí pracovníka, se kterým nebude zaměstnavatel spokojen, opět si o agentuře neudělá dobrý obrázek. Je tedy v zájmu agentury a jejích pracovníků, aby pomohli najít uchazečům o práci odpovídající zaměstnání a zaměstnavatelům kvalitní zaměstnance.
Na konec tohoto článku uvedeme pro představu příklad spolehlivé a osvědčené personální agentury na našem trhu - agenturu MANPOWER. V současnosti v České republice působí stovky personálních agentur, ale rozdíly v jejich kvalitě jsou opravdu veliké. MANPOWER pomáhá lidem najít práci už 65 let. Jen v ČR v roce 2013 našla tato agentura práci pro 19 000 nových zaměstnanců u 1 200 firem. V průměru pomohla tedy agentura MANPOWER najít nové zaměstnání každý den pro 52 lidí. Tato čísla jsou opravdu unikátní.

zdroj foto: morguefile.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |