MENU - zobrazit / skrýt

Jak posílit vaši imunitu v šesti jednoduchých krocích


Podzim, to je období, kdy chřipky a nachlazení útočí v plné síle. Abyste s úspěchem překonali toto krizové období, přinášíme vám několik tipů, jak posílit váš imunitní systém. 

1. Pravidelně cvičte

U lidí, kteří pravidelně sportují, existuje menší pravděpodobnost, že se nachladí. Alespoň to tvrdí výzkum zveřejněný v britském časopise Journal of Sports Medicine. Studie u 1000 zkoumaných osob zjistila, že aktivní jedinci snížili výskyt viru na polovinu. A pokud se už u nich projevil, cvičení způsobilo, že infekce byla méně závažná. Vedoucí fyziolog Harry Pino doporučuje cvičení alespoň čtyři dny v týdnu.

2. Nekuřte

Všichni víme, že kouření nepatří mezi zdravé zlozvyky. Kouření se spojováno s množstvím onemocnění, včetně výskytu rakoviny. Výzkumníci navíc zjistili, že kouření oslabuje imunitní systém.

3. Buďte jedním z vůdčích osobností kolektivu

Vědci z University of Norte Dame zjistili, že zdánlivě vysoká sociální pozice může být prospěšná pro váš celkový imunitní systém. Jak na to přišli? Odborníci zkoumali zdravotní záznamy paviánů žijících v přirozeném prostředí. Paviáni s vyšší pozicí vykazovali menší pravděpodobnost onemocnění. A pokud došlo u nich například k nějakému zranění, rychleji se uzdravovali.

4. Smějte se častěji

Smích může posílit imunitní systém a také zvýšit počet infekčních protilátek, jak naznačují některé výzkumy. Pozitivní pocity nebo myšlenky mohou uvolňovat neuropeptidy, které pomáhají bojovat se stresem a nemocí.

5. Dobře se vyspěte

Vědci z univerzity ve Washingtonu zjistili, že nedostatek kvalitního spánku má dopad na váš imunitní systém. Odborníci vzali krevní vzorky z 11 párů identických dvojčat s různými vzory spánku. Zjistili, že dvojčata s kratší dobou spánku mají ve srovnání se svými sourozenci depresivní imunitní systém.

6. Přestaňte se stresovat

„Ať už se jedná o emocionální nebo fyzický stres, oba mohou oslabit váš imunitní systém a způsobit, že jste náchylnější k infekci,“ dodává Dr. Albert Ahn ze zdravotního centra v New Yorku.

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE