Jak pečovat o mužskou pleť?


Dokonalý gentleman by měl být hezky upravený, čistý a měl by vonět. Pokud tento názor nezastáváte, následující řádky vám toho asi moc neřeknou. Každopádně je faktem, že požadavky na vzhled mužů neustále rostou. Po mužích se chce, aby dobře vypadali, voněli, neměli tvář plnou akné, ramena bílá od lupů a mastné vlasy. Kdo to nepochopil, pere se s nezájmem něžného pohlaví a v některých oborech možná i s neúspěchem při pracovních pohovorech. Je jasné, že vaše toaletní skříňka v koupelně by neměla svým obsahem předstihnout tu partnerky, ale něco v ní mít můžete.

Vyznat se v kosmetických přípravcích dá dost práce i ženám, natož mužům, alespoň některým. Navíc pánská kosmetika za poslední léta urazila docela dlouhou cestu a obyčejné mýdlo, pitralon a maximálně pěna na holení už dnes nestačí. Takže, pokud jsou vaše tváře plné zanícených pokladů, chtě nechtě se budete muset věnovat čištění pleti. To je poměrně zásadní krok a nevyplatí se ho odbýt. Navíc muži mají obvykle rozšířené póry a aktivní mazové žlázy, což vychází pupínkům naproti. Pokud budete pleť pravidelně čistit vhodnými přípravky, za čas uvidíte, že se to vyplatí. Čas vám ušetří Avon Men Energizing gel na holení a čistící gel 2 v 1.

Dalším krokem by po vyčištění pleti měla být hydratace. Ne, není to sprosté slovo, ale úkon, po kterém budete mít kůži příjemně hebkou a nebude vás nikde svědit a pnout. Prostě a jasně se namažete vhodným krémem ať už po umytí, holení nebo po výše zmíněném čištění pleti. Pro fajnšmekry zmíníme ještě údržbu očního okolí. Ano i mužům se kolem očí dělají vrásky a nemusejí tak brzy, pokud budete používat vhodný přípravek. Vyzkoušet můžete třeba přípravek, který se postará o vaši pleť i oční okolí Vichy Homme Hydra-Mag C od značky Vichy.

No a co se obličeje týče, máme na něm ještě rty, které mohou taky pěkně potrápit, proto je dobré se o ně postarat. Aby nebyly rozpraskané a suché, stačí je natřít vhodným balzámem.

Péči obličej bychom měli z vyřešenou, dobré je ale postarat se i o vlasy. Jak často si je musíte mýt? Záleží na jejich délce, na tom, jak se vám mastí a v jakém prostředí pracujete. Obecně platí to, že čím častěji si je myjete, tím více se mastí. Dobré je používat kvalitní a šetrné prostředky. Zeslabování a šedivění vlasů je dáno hodně geneticky, přesto se péčí dá trochu oddálit, ale úplně mu nezabráníte. Naštěstí i prošedivělí nebo plešatí chlapu mohou být pořádně sexy, takže není důvod si zoufat.

Další dobrou zprávou pro vás je i to, že vše, co potřebujete k tomu, aby se z vás stal dokonalý gentleman seženete z pohodlí domova. Potřebnou kosmetiku i parfémy Notino doručí až k vám domů. A navíc – Notino.cz není žádný začátečník, ale staré dobré parfums.cz s novým názvem, takže vaše spokojenost je zaručena.

Odlišnosti mužské kůže

  • - Je až o 20 % hutnější než ženská kůže, udržuje větší množství vody a její metabolismus vyžaduje větší energetický přísun.

  • - Struktura dermis je bohatší na kolagenová vlákna.

  • - Mužská kůže je hutnější, a proto stárne odlišným způsobem a později.

  • - Mazové žlázy jsou početnější a aktivnější. Produkují až 2x více mazu. Proto je mužská pleť přirozeně mastnější, lesklejší a má větší sklon k nedokonalostem.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |