Jak opustit mamahotel a najít si byt v Praze


Za ručičku už ne!
Za ručičku už ne!

Zdroj: foter.com

Každý den teplý oběd i večeře, chladnička plná jídla, vyžehlené oblečení, čistá a převlečená postel a spousta dalších výhod. Pánové, ruku na srdce - komu by se takový život nezamlouval? Mamahotel je přepychové bydlení, jehož se spousta mužů nerada zříká. Občasné hádky s rodiči, méně soukromí a další omezení nepředstavují pro mnohé muže dostatečně závažné důvody, proč se od rodičů odstěhovat a vzdát se tohoto luxusu. Ale je na čase říct si dost a osamostatnit se. Konečně se odstěhovat z toho maloměsta do Prahy, kde není problém najít práci!

Proč bydlet sám?

Touha po nezávislosti, vlastní rozhodování o tom, kdy a koho si pozvete domů, žádná rodičovská kontrola – život se začne řídit vašimi pravidly a můžete si jej nastavit dle vlastních představ. Pokud vás trápí vysoké ceny bytů v Praze, můžete se do nového bydlení nastěhovat se svou partnerkou. Z finančního hlediska na placení účtů nebudete sami a všechny náklady se rozpůlí, pokud jste si zrovna nenabrnkli nějakou primadonu. Sehnat byty na prodej na Vinohradech či na Smíchově není ani těžké, tudíž se již nemusíte ničeho bát.
V konečném důsledku je odchod od rodičů v určitém okamžiku života značně důležitý. Konečně vám už nikdo nepoleze do soukromí, když nebudete chtít a začnou-li vám tikat biologické hodiny, máte prostor pro novou rodinu. Pokud byste se neodpoutali od bezstarostného života v mamahotelu, mohlo by to vést k problémům ve vztahu, případně i k jeho rozpadu. Navíc jestli žádný vztah ještě nemáte, můžete si do nového bytu beztrestně vodit slečen, kolik je libo, bez nepříjemného představování rodičům.

Kde najít vhodné bydlení?

Prvním krokem, jak opustit mamahotel, je najít si vlastní bydlení, o čemž zatím doma nemusí nikdo tušit. Praha nabízí spoustu atraktivních lokalit, která jsou vhodná ke komfortnímu bydlení.
„V současnosti jsou nejvíce poptávané garsonky a malé byty typu 1+kk nebo 1+1, přitom byty o něco větší neznamenají takový cenový rozdíl. Dokonce ani dramatický nárůst energií. Za zamyšlení proto stojí nákup velkého bytu, který je možné rozdělit na dva menší a pronájmem druhého bytu si zajistit příjem na splácení hypotéky. Navíc má díky tomu pronajímatel v rukou rozhodnutí, jaké sousedy si vybere,“ dodává zástupce přední pražské realitní kanceláře Homesweethome.cz.

Může vás zajímat prodej bytů na Smíchově, Žižkově i na Vinohradech. Jedná se o tři nejžádanější pražské oblasti. Nejenže se osamostatníte, ale díky vysoké koncentraci lidí už nikdy nebudete trpět tou nebetyčnou nudou jako u vás doma. Navíc vždyť už půlka vašich přátel v Praze dávno bydlí! Odstartujete s nimi novou etapu svého života.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

Za ručičku už ne!
Za ručičku už ne!
foter.com

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |