MENU - zobrazit / skrýt

Jak na plešatost


Vypadávání vlasů postihuje muže všech generací. Začíná pozvolna vypadáváním vlasů nad spánky, čímž se vytváří velmi známé "kouty". Plno mužů se s tím ale odmítá smířit. Co udělat pro zpomalení vypadání či jeho úplné zastavení? Jedna věc jsou vlasy padající, druhá pak to, když už na hlavě nebo alespoň na její větší části nerostou vlasy žádné. Padání vlasů se někdy může podařit zpomalit, s pleší se toho už moc nenadělá. V dnešní době, postihuje plešatění jak muže, tak i ženy. U mužů je však ztráta vlasů častější.

Dnes můžeme sehnat velký počet přípravků, které mají podpořit růst vlasů. Každému může pomoci jiný, takže nezbývá nic jiného, než nějaký přípravek vyzkoušet. Můžete také zkusit vylepšit jídelníček a změnit životní styl.

1. Zdravá výživa je základ

Pokud vám vypadávají ve velké míře vlasy, zkuste nejdříve poupravit svůj jídelníček. Celkovému zdraví vašich vlasů pomůžete tím, že do své stravy zařadíte potraviny s vitamínem B7 (vejce, cereálie, mléčné produkty, kuřecí maso), s vitamínem A (červená, žlutá a oranžová zelenina). Nezapomeňte ani na bílkoviny, které najdete třeba v kuřecím masu, v mléčných výrobkách nebo ve fazolích.

2. Léčba pomocí Minoxidilu

Tento způsob léčby se dá použít pouze v počátečním stádiu plešatění. Přípravek se aplikuje se přímo na pokožku hlavy a jeho cílem je stimulovat vlasové váčky k růstu nových vlasů. Nevýhodou je, že po vysazení léčby se vlasy vrací do původního stavu. Navíc se uvádí účinnost kolem 30%.

3. Finasterid

Finasterid je lék, který je dostupný např. pod názvy Proscar, Gefin, Androfin atd. Lék slouží k orálnímu užití a je účinnější než Minoxidil. Přesto po vysazení léku dochází do roka k původnímu stavu vlasů.

4. Sněžení tekutým dusíkem

Účinnost tohoto způsobu trvá jen 3 měsíce. Po této době vlasy ustupují dál. Tento způsob předepisuje dermatolog. V ordinaci vám nastříkají tekutý dusík ve spreji na problematické partie vlasové pokožky, dusík pokožku ochladí, roztáhnou se cévky a dojde k celkovému prokrvení pokožky hlavy.

5. Transplantace vlasových cibulek

Tento krok by měl přijít jako krajní řešení, když selžou všechny ostatní způsoby. Transplantace vlasů probíhá tak, že se malé trsy vlasů přesouvají z části hlavy, kde vlasy rostou na část bez vlasů. Nevýhodou tohoto způsobu je velká finanční náročnost. Transplantace vlasů vás může přijít klidně i na 100 tisíc. Výhodou naopak je to, že efekt je dlouhodobý.

Mýty

1. Plešatost postihuje jen starší muže

Není to pravda, s vypadáváním vlasů se může setkat i muž mladého věku a to především díky dědičnosti.

2. Plešatost a vypadávání vlasů ženy nepostihuje

Je pravda, že u žen dochází k masivnímu vypadávání vlasů jen velmi zřídka, ale přesto dochází. A to zejména při velké hormonální nerovnováze.

3. Za vypadávání vlasů mohou čepice a klobouky

Žádná pokrývka hlavy vlasům v žádném případě neškodí. Ve většině případů je plešatost způsobena hormonálně nebo genetickými předpoklady. A s tím nemá nošení pokrývek hlavy nic společného.

Zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE