Hrozí vám mužská neplodnost?


Až se jednou rozhodnete, že je na čase zplodit potomka, může se na Vás štěstí a Vaše tělo úplně vykašlat. Existuje plejáda medikamentů, hormonální léčby i chirurgických zákroků, ale na cestu přírodní terapie se mnohdy zapomíná.

Co je neplodnost?

Lékařsky se neplodnost popisuje stavem, kdy muž není schopen oplodnit partnerku ani po roce nechráněného sexu, zejména během jejích plodných dnů. V 50% případů je problém na straně muže, v pětině případů mají problém oba partneři. Vědci nejsou schopni jednoznačně říci, kolik přesně spermií musí muž mít, aby byl plodný. Samozřejmě zůstává přímá úměra, čím více, tím lépe.

Co způsobuje neplodnost?

Viník neplodnosti se hledá těžko. Na vině může být anatomická anomálie nebo třeba dlouhodobá, ovšem skrytá infekce pohlavních cest. Špatnou zprávou je, že ve většině případů nelze přesný důvod identifikovat. Řada neplodných mužů má nízkou hladinu testosteronu. Hormonu, který dává varlatům „pokyn“ pro produkci spermií. Ale jak již bylo řečeno, nízký počet spermií není jediným důvodem k neplodnosti. I ejakulát s velkým množstvím spermií nemusí znamenat oplodnění vajíčka. Důležitý je „zdravotní stav a aktivita“ spermií. Spermie jsou křehké a mohou být rychle ničeny molekulami volných radikálů. Na kvalitu spermatu a množství volných radikálů má největší vliv alkohol, kouření, špatná výživa a dokonce i stres. Světe div se, ale i některé léky na předpis mohou poškodit kvalitu spermatu.

Co pomáhá?

Podle serveru menlifestyle.com se jako nejúčinnější ukázala kombinace vitamínu C, vitamínu E a karotenoidů. Tyto látky představují mocný koktejl, který dokáže účinně bojovat proti volným radikálům. Vitamín C také podporuje pohyblivost spermií, zejména tím, že zabraňuje jejich shlukování. Dalším účinným prvkem je zinek. Podporuje tvorbu testosteronu a zvyšuje množství spermií. Tvorbu testosteronu dále podporuje ženšen. Zapomenout by se nemělo ani na lněný olej, který dodává esenciální mastné kyseliny. Ty jsou klíčové pro zdraví spermií. Vyzkoušet můžete aminokyselinu arginin s pozitivními účinky na pohyblivost spermií a jejich množství.

Bylinková alternativa

Pro příznivce alternativní medicíny máme přesný návod na koktejl plodnosti.
Smíchejte stejné díly tinktur z kořene ashwaganda (vitánie snodárná), malinových listů a ovsa setého.  Ashwaganda je starověký indický prostředek na podporu plodnosti, listy maliníku a oves používali již v minulosti chovatelé, aby podpořili plodnost chovaných savců. Neznamená to, že se musíte vydat na pastvu. Stačí zabrousit do obchodu s potravinovými doplňky.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |