MENU - zobrazit / skrýt

Čtyři nejlepší vánoční trhy v Evropě


Do Vánoc zbývá pár týdnů, tak proč se nepodívat na ty nejlepší vánoční trhy na starém kontinentě. Kam vyrazit na vánoční punč?

1. Norimberk, Německo

Bavorské město Norimberk hostí jeden z nejstarších a nejoblíbenějších vánočních trhů v Německu. Je zde přísný zákaz prodeje moderních, hromadně vyráběných výrobků, takže zde naleznete jen tradiční zboží. Zaměřte se na anděly, vyřezávané dřevěné stojany na svíčky, Springerle (ozdobené tvarované anýzové sušenky se zajímavými vzory) a místní speciality Zwetschgenmännle - malé postavy vyráběné ze švestek a ořechů.

Kdy: 30. listopadu – 24. prosince 2018https://danahanouskova.cz/podnikatelske-setkani-smisene-networking/

2. Vídeň, Rakousko

Proč se spokojit jen s jedním vánočním trhem, když jich můžete ve Vídni navštívit hned několik. Kromě vánočních trhů v centru města (hlavní trh naleznete na Rathausplatz, jedná se tradiční trh, na němž objevíte více než 150 stánků) se můžete vydat i k palácům Belvedere a Schönbrunn. Doporučit vám také můžeme Karlsplatz, jehož Art Advent se zaměřuje na ruční umění a řemesla. Navíc všechny servírované pokrmy jsou organické. Dokonce můžete ochutnat i organický punč.

 

3. Brusel, Belgie

Bruselský vánoční trh je největší v Belgii s více než 200 stánky, které nabízejí od tradičních suvenýrů až po jídlo – preclíky, ústřice, lahodné belgické čokolády. Vydat se také můžete na kluziště nebo na ruské kolo. Nevynechejte také noční show na Grand Place, náměstí, jehož budovy jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Na nich je promítáno světelné a hudební představení.

4. Praha, Česká republika

Na tomto seznamu jsme samozřejmě nemohli vynechat ani Prahu. Na Staroměstském náměstí se kromě vánočního stromu můžete také podívat na stáj s živými zvířaty, kde si přijdou na své především děti. Dejte si tradiční klobásku, trdelník a nezapomeňte to zapít medovinou.

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE