Co s nagelovanými vlasy v zimě?


Chcete si uchovat svůj super účes, ale počasí vás nutí nosit kapuci nebo čepici? Co dělat, když nechcete skončit s teplotou v posteli a venku je o mnoho větší zima než byste si přáli? Neztrácejte hlavu, existují způsoby jak na zimu a zimní počasí vyzrát.


 

S čepicí nebo bez?

Možná si plánujete cestu vyhřátým autem a zima si může akorát tak pískat za okny. V tom případě si pletenou čepici nechte doma a v koupelně si vyčarujte váš obvyklý vzhled. Pokojně použijte všechny gely a vosky co potřebujete a netrapte se s klesající rtutí teploměru.

Ale jestli se pohodlný odvoz stal jen vaším nesplněným snem a nehodláte frizúru ztratit pod přikrývkou hlavy, dobře si zvažte rizika. Vlasy dostávají v těchto chladných dnech pořádně zabrat. Rozpálené místnosti se suchým vzduchem je vysušují a metelice je též nešetří. Vlhkost a mráz je pro vlasy smrtelná kombinace. Neriskujete jen pár dní s horečkou v posteli, ale minimálně poškození koruny krásy. Když to zima rozbalí v plné kráse, nestyďte se vzít si čepici.

Možná si řeknete, že splasknuté a upocené vlasy také nejsou výhrou. S tím nic nenaděláte, ale vhodné použití lehkého gelu, anebo pěnového tužidla zabráni, aby vlasy pod čepicí ztratili tak výrazně svůj objem. Když si snímáte před dámou klobouk, nebudete se muset propadnout hanbou. Jestli si chcete udržet stálost a zdravý vzhled, přiměřené dávky kosmetiky se bát nemusíte.

Střih, který zaujme

Co dělat když nutně potřebujete zaujmout, ale nechcete přijít na první rande s promrznutou hlavou a sněhem na konečcích vlasů? Zřejmě vám už nedorostou vlasy, kterými vál za sebou Tarzan, a tak vám nebudou sexy vykukovat spod čepky. Zkuste originalitu!

Vykašlete se na zázračný gel konzervující původní umělecké dílo, který má vlasy vrátit v původním stavu i po odložení čepice. Nevěřte reklamě, ale věřte, že i když vám vlasy zůstanou stát, vůbec se nebudou podobat původnímu záměru.

Jestli chcete působit jako playboy na svahu i v chatce u čaje s rumem, zkuste zajímavý sestřih. Různá délka vlasů nemusí být nagelovaná, aby atraktivně vynikla. Možností je hodně.

Několik vzorů vyholených přímo nad krkem, anebo delší a kratší strana s ofinou naboku. Možná byste si rádi nechali na krátkých vlasech udělat nenápadný melír, anebo jen několik pramínků naznačujících ležérní postoj snowboardisty, který odložil prkno, aby se vrhnul do postele s nejžhavější dámou na svahu.

Nezkoušejte vypadat jako cirkusový klaun. Zkušený kadeřník umí s různými délkami vlasu a jejich variacemi skutečné divy. Takovýto experiment si sice vyžádá častější návštěvy holiče, ale vy budete vypadat prostě dobře v značkové beranici i bez ní. A o to přece de. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |