Cestovní pojistka jako nejlepší parťák na cestu za hranice


Je úplně jedno, jestli vyrazíte mimo Českou republiku s partou kamarádů a užijte si pánskou jízdu či cestujete s rodinou na poklidnou dovolenou. Pokaždé musíte myslet na vlastní bezpečí a být maximálně zodpovědný. Nikdy byste neměl vyrazit bez řádné cestovní pojistky. Proč je třeba pojištění mít? Kdy vás bude krýt? Jak poznat to správné a proč je dobré si sjednat ještě jiné druhy pojistek?

Nepodceňte situaci - modrá nestačí!

Možná i vám někdo velmi „chytrý" poradí, že v rámci EU lze cestovat jen s modrou kartičkou, kterou máte od zdravotní pojišťovny. Je to dost nebezpečný omyl. Kartička slouží pouze jako garance, že se vám dostane nezbytné lékařské péče v zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. I menší zdravotní komplikace by se vám mohla výrazně prodražit a zatížit vás statisícovým dluhem. Nedoporučuje se ani cestovat pouze s cestovním pojištěním, které bylo sjednáno ke kreditní kartě. Často má nízké pojistné limity, může platit jen pro držitele karty, případně neobsahuje pojištění odpovědnosti či storna..

Existuje ideální podoba cestovní pojistky?

pojištění do zahraničí je třeba věnovat pozornost hned několika atributům. V první řadě byste se měli zajímat o podmínky. Musíte vědět, v jakých případech se o vás pojišťovna postará a kdy naopak k plnění nedojde. Mezi takové situace patří například stav, kdy si způsobíte zranění v opilosti či pod vlivem drog. Ošetřeni budete, ale vše uhradíte z vlastního. Určitě se také vyplatí, když si uděláte srovnání několika nabídek. Jak vypadá ideální pojistka? Vždy je třeba dbát na to, aby odpovídala charakteru vaší cesty, plánovaným aktivitám na dovolené a s tím spojenými riziky. Zda budou dostatečné na pokrytí nutných léčebných výloh. Určitě se také zajímejte o reference jiných lidí, jak jsou spokojení s danou pojišťovnou. Jaká je rychlost výplaty pojistného plnění, jak funguje asistenční služba po telefonu a podobně.

Vhodné doplňky nepodceňujte

K základní cestovní pojistce je vhodné si sjednat doplňkové pojistky. Je to určitě pojištění storna, které garantuje vrácení poměrné části z ceny zájezdu, letenky apod. při neuskutečnění cesty. Potom pojištění odpovědnosti, zavazadel a také úrazová pojistka.

S vítězem pro váš komfort

Lákavou nabídku představuje ERV Evropská pojišťovna, která přichází s několika různými druhy cestovního pojištění. Nabízí celoroční cestovní pojištění MultiTrip a krátkodobé cestovní pojištění Sbaleno v několika variantách, díky kterým se maximálně přizpůsobuje charakteru cesty. Jedná se například o pojištění do zahraničí K moři, Za poznáním, Na lyže a S batohem do 28. ERV Evropská získala za svou nabídku již několik prestižních ocenění. V anketě TTG Travel Awards zvítězila již po 14. v řadě v kategorii „Pojišťovna s nejlepším cestovním pojištěním". Bodovala také v anketě Pojišťovna roku - již podesáté jí bylo uděleno ocenění za nejlepší specializované pojištění.

Cestovní pojistka pro celou rodinu i jednotlivce se u ERV Evropské pojišťovny dá vyřídit online. Velkou konkurenční výhodou je, že pojišťovna provozuje vlastní non-stop asistenční linku s česky hovořícími operátory. V nabídce má i rodinné cestovní pojištění, v rámci kterého nabízí slevu 50 % na dítě. Limity pro léčebné výlohy dosahují až do výše 10 000 000 Kč. Na každé cestě budete mít jistotu, že vám pojistka kryje záda.

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |