8 důvodů, proč byste měli mít pivo ještě radši


Pivo ten božský nápoj, zlatavý mok z chmelu oslavovaný přes staletí. Pivo je jedním z nejstarších nápojů, které lidé prolévají hrdlem, nutno dodat že velmi rádi, a někteří až přespříliš. O oblíbenosti tohoto světového nápoje hovoří už sama čísla - ročně se vypije přes stotřicettři miliard litrů piva! Patříte i vy mezi příznivce piva, kteří si vždy najdou důvod proč si dát doušek.


 

1. Pivo je bohaté na vitamíny

Mysleli jste si, že nejlepší ochranu před srdcově-cévními onemocněními zajistí popíjení červeného vína? Není to tak. Výzkumy prokázaly, že pivo je daleko lepší ochranou než zmiňované víno. Další zajímavosti je, že náruživí pivaři mají v krevní plazmě téměř o třicet procent více vitaminu B6. Pivo je ovšem bohaté i na další látky, mezi které patří magnézium, selen, fosfor, kalcium nebo vitamín B12. A samozřejmě nesmíme zapomenout na estrogen, který má blahodárný vliv na činnost hormonů.

2. Pivo je nejlepší na žízeň

Skupinka jistých španělských vědců zjistila, že ten kdo například po cvičení vypije přibližně půllitr piva, dělá správnou věc. Pivo totiž nejenže obsahuje bublinky, které pomáhají lépe zahnat žízeň, ale také se daleko lépe udrží v dehydratovaném těle, než jiné nápoje.

3. S pivem budete krásnější

Říká se, že ženám po pivě rostou prsa, a do jisté míry je to pravda. Může za to již zmiňovaný estrogen. Další části těla, které pivo prospívá, jsou vlasy. Vlasy opláchnuté pod pivem a následně důkladně omyté zajistí vaší bujné kštici nepřehlédnutelný lesk.

4. Pivo pro lepší spánek

Nemůžete spát a bloumáte po nocí jak sůva? Tak než půjdete do pelechu dejte si sklenici dobrého piva. Pivo totiž obsahuje látky jako jsou laktoflavín, kyselina nikotinová a pochopitelně chmel, tyto látky fungují jako sedativa a pomáhají při usínání i samotném spánku.

5. Pivo je na dlouhověkost

Podle jisté americké studie existuje přímá úměra mezi konzumací piva a sníženou úmrtností starších lidí. Toto pravidlo ovšem platí jen za podmínky, že až do důchodu budete popíjet průměrně jedno až dvě pivka denně. Takže vyhlídky pravidelných konzumentů piva, jsou více než růžové.

6. Pivo chrání vaše srdce

Vědci Texaské univerzity v Dallasu dali hlavy dohromady a vypustily do světa studii, podle které se lidem, kteří pravidelně v rozumné míře popíjí pivo, snižuje riziko onemocnění srdce a cév o třicet až čtyřicet procent, než těm, kteří abstinují.

7. Pivo nemá cholesterol

Bojíte se, že máte příliš velkou hladinu cholesterolu? Upozorňuje vás lékař, že jí musíte snížit? Nebojte, pivem to určitě není. Pivo totiž neobsahuje žádný cholesterol a ani tuk, takže dál můžete bez obav pít.

8. Pivo nemá matku

Ano, to je vtip! Jako z jedné ze scének v pořadu Na stojáka známého Rudy z Ostravy. Prostě se nám to sem hodilo.  

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |