5 netypických destinací, kam vyrazit na dovolenou


Toužíte po dovolené, ale zároveň se chcete vyhnout typickým turistickým destinacím? Možná vás láká dobrodružství a neznámé země. Jelikož se cestování stává stále dostupnější, destinace, které byly dříve opomíjeny, se nyní dostávají do kurzu. 

1. Írán

Tato země je jednou z mála destinací na Blízkém východě, která nabízí bohatou kulturu a historii, a zároveň se tam budete cítit v bezpečí. Dokonce ještě před zrušením sankcí vzrostl počet turistů v Íránu o 12 procent za poslední dva roky. Naleznete zde řadu archeologických a historických památek, jak je například Persepolis, cenově dostupné ubytování a výbornou kuchyni.

2. Irácký Kurdistán

Možná budete překvapeni, počet lidí mířící do této země stále roste. Vyrážejí sem především ti, kteří hledají něco odlišného, což Kurdistán rozhodně může nabídnout. Přestože země sdílí 1 000 km dlouhou hranici s ISIS, provincie na severu nabízejí více než přívětivé území.

3. Mongolsko

Spousta lidí touží uniknout hlavním turistickým místům a zažít skutečný život ve vzdálenějších zemí. Po dovolené v Mongolsku se budete cítit, jako byste cestovali v čase a vrátili se do minulého století.

Od hor na severu, až k poušti Gobi na jihu, existují zde rozsáhlé oblasti, které jsou zcela neobývané. 30 % populace žije v kočovných kmenech, takže McDonald´s zde budete hledat jen těžko, kromě hlavního města Ulaan Baatar.

4. Indie

Navštivte kláštery v Leh Ladakh, jejich architektura je jedinečnou směsicí buddhistických a tibetských prvků, vyrazte do vzdáleného údolí Nubra, které bylo kdysi uzavřené pro cizince, a projeďte se po nejvýše poležené cestě na světě, ve výšce 5 600 m.

5. Gruzie

O této zemi prakticky nikdo moc neví, přitom se nachází od nás jen pár hodin letadlem. Můžete se přes den vypravit například na túru do Kavkazu a večer povečeřet v místní restauraci. Země má opravdu zajímavou kulturu, kterou stojí za to prozkoumat.  

Vybrali jste si svou příští destinaci?

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |