5 důvodů, proč je pro vás alkohol zdravý


Noviny a televizní zprávy s gustem ukazují, jak bláznivé věci dokáží někteří dělat pod vlivem alkoholu. Ale jak jistě tušíte, alkohol má i pozitivní dopad na vaše zdraví. Níže uvedené důvody samozřejmě nejsou omluvou nebo důvodem, proč prolít hrdlem celou láhev vína. Úspěch spočívá ve správném pohledu na věc a v umírněnosti. Ještě pořád platí, že alkohol vám může pořádně pošramotit některé orgány. Ale zjistěte, v čem vám prospívá.

1/ Srdce jako zvon

Antioxidanty obsažené v červeném víně jsou rozhodně prospěšné pro zdraví vašeho srdce a celého kardiovaskulárního systému. Fyzicky aktivní lidé, kteří si jednou týdně dají skleničku, sníží až o 50% pravděpodobnost výskytu srdečního onemocnění na rozdíl od lidí, kteří se sice alkoholu nedotknout, ale celé dny prosedí na gauči před televizí. Navíc pravidelná přiměřená konzumace alkoholu zvyšuje vaše šance přežít infarkt.

2/ Není cholesterol jako cholesterol

Pivo i víno mohou zvýšit cholesterol – ovšem ten “hodný”. HDL cholesterol na rozdíl od LDL cholesterolu vašemu tělu prospívá. Například působí jako prevence proti usazování plaku na vnitřních stěnách tepen. Což působí preventivně při tvrdnutí a ucpávání tepen.  Jen je potřeba myslet na prázdné kalorie, které sebou alkohol přináší – obzvlášť tmavá piva. Světlejší většinou nejsou tak krutá k vašemu rostoucímu břichu.

3/ Pryč se ztuhlostí

Další pozitivní vliv alkoholu můžete pocítit, až budete staří a vrásčití – tedy přesněji nepocítit. Alkohol přispívá k snížení výskytu artritidy. Ovšem bohužel s rizikem, že zvyšuje výskyt osteoporózy. Je to jasné. Jestliže právě sklenička vína pomáhá chránit vaše kosti od úporné bolesti, dělá je zároveň křehkými. K osteoporóze dochází odvápněním kostí – řešení – mixujte alkohol s mlékem. Vyzkoušejte Bílého medvěda – drink obsahující vodku a mléko! Geniální řešení!

4/ Podpořte dostatek vlákniny

Pivo je výborným zdrojem vlákniny, i když to tak nevypadá. Podle vědců 0,5 litru piva obsahuje čtvrtinu potřebné denní dávky. Pozor! Moc vlákniny ovšem může vésti k prodloužení času stráveného na toaletě a navíc k nadměrné spotřebě toaletního papíru. Takže opět pijte s rozumem, ať výdaji za toaletní papír nezatížíte rodinný rozpočet víc než by vám bylo milé.

5/ Prevence rakoviny? Dokonce širokospektrální

Podle vědců může být riziko onemocnění rakovinou sníženo střídmou konzumací alkoholu. Například na Hodgkinův lymfom nebo rakovinu ledvin může mít preventivní vliv sklenička červeného vína. A není příjemnější než na chemoterapii se vydat do vinotéky pro láhev kvalitního Cabernetu?
 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |