MENU - zobrazit / skrýt

10 příznaků, že jste v zahraničí zrovna narazili na Čecha


My Češi jsme v několika věcech takřka jedineční. Nemusíte být ani vystudovaný inženýr, abyste při dovolené v zahraničí nepoznali, že zrovna támhleten člověk je váš krajan. Polil vás pot při pohledu na jeho obuv? Jistě víte, na co narážíme. Ale ponožky v sandálech zdaleka nejsou jediným příznakem, jak poznat typického Čecha.

1. Ach můj bože! Ponožky v sandálech!

To by nebyl Čech, kdyby takto nevyrazil k mořo nebo na výlet. A úplně nejlepší je, když má ponožky vytaženy až pomalu ke kolenům. Jooooo, krajan, jak má být

2. Řízek v alobalu

My nemáme nic proti řízku, ba naopak, s bramborovým salátem bychom se ujedli, ale vytáhnout z alobalu řízek mezi chlebem, to už je dnes hodně velký úlet. Češi jsou schopni se takto najíst i na pláži.

3. Konzervy alá Lunchmeat

Konzerva za pár kaček a v ní něco jako maso. Éčka, neéčka, bylo to levný v supermarketu a v kempu nebo na hotelu si z toho uvaříme oběd. A pozor, ať vás na něj vaši dočasní sousedi nepozvou. Přece byste neodmítli :)

4. Na pláž jde s igelitkou z Kauflandu

Má cenu tohle komentovat? :)

5. Bez ledvinky ani ránu

Při návštěvách památek má ledvinku. Jasně, peněženu a nějaké osobní věci musí někam dát, ale ten batoh nebo taška přes rameno by byla lepší. Ledvinka? To se sakra ještě nosí?

6. Slevy a výprodeje

Jak vidí krámek se suvenýry a nápisem "sale", tedy v překladu sleva nebo výprodej, zcela jasně tam povedou jeho kroky. Tam, když vstoupíte, tak se mezi nakupujícími zcela určitě domluvíte česky.

7. Dýško? To je co?

Pro každou krounu by si nechal vrtat koleno. Při placení v restauraci platí přesně, ani euro navíc. To se bude hodit.

8. Švédské stoly, to je jeho

Vstává včas, aby stihl sníst to nejlepší, co nabízí švédské stoly. Nedej bože, aby přišel pozdě a ostatní mu všechno snědli. A když přijde na věc, neostýchá se vzít nějaké jídlo na pokoj - hlavně nenápadně.

9. Říhnutí a nějakej ten prd

Po dobrém jídle si hezky pěkně odříhne - nahlas - aby ukázal, jak mu chutnalo. Nebojí se ani pustit nějakej ten vítr ze zadku. A co? Však to za chvíli vyprchá, ne?

10. Nebojí si vzít jako plavky trenýrky po svém otci

....a nejlépe kostkované a takové ty plandavé, aby bylo všechno hezky pekně vidět jen, co si lehne na lehátko. Jéééé, to je pokoukáníčko.

PS: Pokud se někdo v nějakém bodu našel, omlouváme se :)

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE