Vodotěsné hodinky – ideální na pláž


Pánské a dámské hodinky k vodě? V dnešní době vůbec žádný problém. Vodotěsnost hodinek je ovšem mnohdy taková malá alchymie, pojďme si tedy na ni alespoň v krátkosti posvítit.

Léto je tady a mnozí z Vás budou trávit horké měsíce ve společnosti vodního živlu, který dokáže náležitě zchladit. Jedna z věcí, na níž byste ovšem v této souvislosti rozhodně měli pamatovat, jsou Vaše hodinky. Některé se s vodou nemají příliš v lásce a nechávat své cennosti na souši se Vám také nemusí vyplatit. Dámské i pánské hodinky si tedy raději pořiďte ve vodotěsné verzi, neboť potom nebudete muset tyto problémy řešit. Nebo ano?

Co byste měli vědět o vodotěsných hodinkách

Vodotěsné by měly být především sportovní hodinky, protože právě ty lze ve vodě využít k různým aktivitám. Mohou se Vám totiž díky přesnému měření i krátkých časových úseků hodit při plavání a potápění. Přesto byste měli i v případě vodotěsných pánských i dámských hodinek pamatovat na pár základních pravidel. Tím vůbec nejdůležitějším je nemanipulovat s korunkou a tlačítky ve vodě.

„Pohybem korunky či zmáčknutím tlačítka se promačkává těsnění a hodinky mohou nabrat vlhkost,”říká hodinář Tomáš Vyskočil z e-shopu Hodinky-damske-panske.cz

Důležité je rovněž nevystavovat hodinky velkým teplotním rozdílům, neboť i tak se může pod sklíčko dostat vlhkost. Zvažujete-li tedy kupříkladu pořídit populární hodinky Casio, hodinky Guess, hodinky Storm nebo hodinky Omega, a je-li zároveň pobyt u vody Vaší oblíbenou kratochvílí, myslete na jejich vodotěsnost.

Označení vodotěsnosti u hodinek

Ale pozor! Pokud máte na dámských či pánských hodinkách označení Water Resistant, jsou sice odolné vůči prachu a vlhkosti, nicméně do vody byste s nimi rozhodně neměli. To samé platí i pro označení Water Resistant 30M a svým způsobem i 50M.

Doopravdy vodotěsné jsou totiž až hodinky s označením Water Resistant 100M a s vyšší číslicí, přičemž pro skutečně profesionální potápěče, kteří se nezastaví před ničím, je určena verze Water Resistant 1000M. Sportovní hodinky i další druhy proto vybírejte obezřetně, tedy s vědomím, k jakým účelům je budete používat.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |