Víte podle jakých parametrů vybírat doutník?


muž s doutníkem
muž s doutníkem

Možná i vy si rádi dáte kvalitní doutníček, ale možná se teprve v nabídce doutníků chcete zorientovat. Není to přitom až tak jednoduché. Doutníků je velké množství druhů a vyznat se v nich není snadné. Uvedeme si proto jejich základní parametry, podle kterých si vybírat.

Druh doutníku

Druhem doutníku máme na mysli jeho pojmenování. Najdeme ho na prstýnku okolo doutníku. Jednotlivé druhy doutníků si jmenovat nebudeme. V současné době jich je více než tři tisíce. Vyrábí se v mnohých zemích. Nemusíte být zrovna vášnivým obdivovatelem doutníků, abyste věděli, že vysokou kvalitu mají především kubánské doutníky. Oblíbené jsou i doutníky z Dominikánské republiky, Jamajky, Hondurasu atd.

Velikost doutníku

Délka doutníku se uvádí v palcích i v metrickém systému. Často se uvádí i poloměr doutníku či velikost prstýnku. Kromě klasických doutníků rozlišujeme tzv. cigarillos, což jsou krátké doutníky.

Tvar doutníku

Doutníky jsou rozmanité také svým tvarem. Podle tvaru rozlišujeme dvě kategorie. Jsou jimi parejos a figurados. Parejos představují rovné doutníky a dělíme je ještě na coronas, panatelas a lonsdales. Figurados mají nepravidelný tvar a řadíme mezi ně doutníky pyramida, culebra, torpedo, diademas, perfecto atd.

Barva doutníků

Barvu doutníku určuje krycí list. Existuje sedm základních barev. Jsou jimi nazelenalá (Claro Claro), krémová až hnědá (Claro), středně až tmavě hnědá (Colorado claro), načervenale hnědá až hnědá (Colorado), tmavě hnědá (Colorado maduro), velmi tmavě hnědá až černá (Maduro) a černá (Oscuro).

A nebo si dáte raději dýmku?

Nejen ve starých filmech se objevují muži bafající z dýmky. I dnes jsou především mezi muži žádané. Možná i vy rádi sáhnete po dýmce a užíváte si nerušené volno s aroma vašeho oblíbeného tabáku.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

muž s doutníkem
muž s doutníkem

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |